Aktualności

W szkole różańca

„Loretto jest miejscem gdzie Bóg od umacnia swoją obecność, gdzie króluje Maryja, gdzie Siostry Loretanki chcą pielęgnować drogę wiary i nieść odpowiedzialność za Kościół” – przekonywał biskup Marek Solarczyk, biskup pomocniczy diecezji warszawsko – praskiej, podczas II Pielgrzymki Żywego Różańca Diecezji warszawsko – praskiej i VI Pielgrzymki Czytelników Różańca w Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto nad Bugiem.

W pielgrzymce uczestniczyła również jedenastoosobowa delegacja Żywego Różańca z naszej parafii.

„Przekaż światło Chrystusa, jak Maryja” – to hasło  tegorocznej pielgrzymki. Nasze modlitewne spotkanie w Loretto rozpoczęło się o godz. 9.30 odśpiewanymi Godzinkami, a o godz. 10.15 wysłuchaliśmy konferencji formacyjnej, którą wygłosił o. Stanisław Przepierski, po niej uczestniczyliśmy w modlitwie różańcowej, a także wysłuchaliśmy świadectw oraz koncertu zespołu ludowego Tursko.

Potrzeba abyśmy usłyszeli w słowach Chrystusa tę prawdę, że On jest ciągle z człowiekiem, w jego życiu. Dlatego przywołujemy Maryję jako Wspomożycielkę Wiernych, jako matkę, która towarzyszy i nie zostawia – mówił ks. biskup Solarczyk, który przewodniczył Mszy św. oraz wygłosił homilię do ponad 5 tys. pielgrzymów. Biskup pomocniczy warszawsko – praski mówił, że w sytuacji ludzkiego zagubienia, braku zaufania i cierpliwości z pomocą zawsze przychodzi Jezus i Jego Matka.

Ojciec Stanisław Przepierski, moderator Żywego Różańca z archidiecezji warszawskiej podczas swojej konferencji zaznaczył, że przez Różaniec patrzymy na Jezusa okiem Maryi, okiem, które jest najczystsze, najbardziej otwarte, okiem, które nie zadowala się bylejakością ale prowadzi nas do pełni wiary w każdej sytuacji: radosnej, chwalebnej, światła ale także bolesnej. „My, członkowie Żywego Różańca musimy przeprosić za wszystkie podziały, zazdrość, nieporozumienia i poprosić Maryję, abyśmy mogli być silni naszą wiarą” – powiedział o. Przepierski.

Po konferencji wysłuchaliśmy świadectw członków  Żywego Różańca mówiących o znaczeniu i sile modlitwy Różańcowej. Uroczystość zakończyła  się wspólną Koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.30.

{gallery}pielgrzym/loretto14{/gallery}

Dodaj komentarz