Aktualności

Wakacyjne Rekolekcje Ruchu Światło – Życie

30 lipca 2015 roku zakończyły się letnie rekolekcje oazowe. W rekolekcjach zorganizowanych przez Diecezjalną Diakonię Jedności Ruchu Światło-Życie diecezji płockiej wzięło udział 296 osób i jest to o 16 osób więcej niż w roku ubiegłym.Z naszej parafialnej wspólnoty oazowej w rekolekcjach wakacyjnych wzięło udział troje dzieci, czworo młodzieży gimnazjalnej oraz jeden animator. 

 

Dzięki Bogu i ludziom, od 2013 roku, wrasta liczba młodzieży biorącej udział w letnich rekolekcjach. Tegoroczne rekolekcje prowadziło 9 księży, których wspierało 13 kleryków i 30 animatorów – solidnie przygotowanych przez diecezjalną szkołę animatora i dni formacji animatorów. Cieszymy się, że wśród prowadzących był nowy wikariusz naszej parafii ks. Marek Piątkiewicz. Jest nadzieja, że dzięki jego zaangażowaniu Ruch Światło – Życie w naszej parafii jeszcze bardziej się rozwinie. 

Moderator Diecezjalny Ruchu Światło – Życie,  Ks. Krzysztof Ruciński podsumowując czas rekolekcji wakacyjnych wyraził radość i wdzięczność wobec wszystkich odpowiedzialnych za dzieło oazy oraz wobec tegorocznych uczestników rekolekcji. Zaprasza jednocześnie wszystkich członków Ruchu Światło – Życie na Diecezjalny Dzień Wspólnoty, który odbędzie się 12 września w płockiej farze.

Zachęcamy do zapoznania się ze świadectwami – wspomnieniami uczestników tegoroczynych oaz wakacyjnych z naszej parafii.

WAKACJE  Z  OAZĄ

Przyszedł lipiec środek lata,

Więc walizkę spakowałam i z oazą

W góry wyjechałam.

Kto z oazą spędza czas

To przyjaciół wielu ma

Przyjaźń z Bogiem swą buduje

l się świetnie relaksuje.

Pismo święte czytam w Eucharystii

Uczestniczę, pieśni wyśpiewuję i się

Całkiem dobrze w takiej grupie czuję.

A więc to nieważne czy deszcz pada,

Czy też słońce świeci

Bo ten czas wakacji dobrze spędziłam,

Wiele zabaw miałam,

górskim powietrzem się upajałam.

Zabytki zwiedzałam,

wiarę z Bogiem pogłębiałam

i ze smutkiem na duszy do domu wróciłam

lecz ten czas cudowny w mej pamięci pozostanie

bo to jest dla mnie tak jak powołanie.

Roksana Grala

 

To była już moja 3 oaza wakacyjna. Chciałam jechać, aby zmienić coś w swoim życiu na lepsze. Poznałam wielu wspaniałych ludzi, z którymi żal było się rozstać. Najbardziej podobały mi się Adoracje Najświętszego Sakramentu w ciszy, bo mogliśmy wtedy sam na sam porozmawiać z Jezusem. Bardzo pouczające kazania księdza moderatora dawały dużo do myślenia. Na spotkaniach w grupach rozmawialiśmy o wspólnocie i służbie innym ludziom, tak jak to robił Chrystus. Uświadomiłam sobie, że we Mszy Świętej jest wiele symboli męki i zmartwychwstania Jezusa. Nauczyłam się ,,Zdrowaś Maryjo” po łacinie i nieznanych mi dotąd piosenek religijnych. Podczas Dnia Wspólnoty podpisałam Krucjatę Wyzwolenia Człowieka, czyli przyrzeczenie abstynencji od alkoholu w intencji alkoholizmu na całym świecie na rok czasu.
  Mam nadzieję, że w moim postępowaniu uległa jakaś zmiana. Już nie mogę się doczekać oazy za rok.
                                                                                                                                          Julia

W tym roku pojechałem po raz drugi na oazę Dzieci Bożych w Gliczarowie. Jak na każdej oazie bardzo głęboko przeżyłem wszystkie tajemnice różańcowe. Szczególnie podobały mi się codzienne Msze Święte,spotkania w grupach oraz wieczory pogodne/poważne.Na oazie poznałem wielu przyjaciół.Bardzo mi się podobało i planuje w następnym roku też pojechać 
                                                                                                         Mateusz Mularczyk

 

 

Dodaj komentarz