Aktualności

Wakacyjny wyjazd ministrantów

W dniach od 28 czerwca do 3 lipca grupa ministrantów z naszej parafii przebywała na wyjeździe wakacyjnym nad morzem. Miejscem naszego pobytu była miejscowość Karwia. Piękna pogoda umożliwiała ministrantom codziennie korzystać z kąpieli w morzu, wypoczywać na plaży, budować okazałe architektonicznie budowle z pisaku, oraz cieszyć się wspólnie spędzanym czasem.

Wśród atrakcji, jakie zostały przygotowane dla uczestników wyjazdu była wycieczka na Półwysep Helski, spacer po Władysławowie z uświadczeniem alei sportowców, oraz pobyt w Ośrodku Olimpijskim w Cetniewie, gdzie przygotowują się i szlifują formę do zawodów nasi olimpijczycy.

Pobyt w ośrodku, w którym byli zakwaterowani nasi ministranci był doskonałą formą integracji z inną wspólnotą. Otóż nasi ministranci zapoznali się z grupą dzieci i młodzieży, którzy przyjechali z parafii p.w. św. Bartłomieja w Niedzicy z Archidiecezji Krakowskiej. Wspólna formą integracji i wspólnego świadectwa wiary wobec przebywających w tym czasie wczasowiczów był zorganizowany na plaży pogodny wieczór. Ponadto nasi ministranci ( brązowi medaliści Diecezji Płockiej) J rozegrali wspólny mecz z ministrantami z zaprzyjaźnionej parafii. Po wyrównanej i zaciętej grze wygraliśmy ten mecz!!!!!

Czas szybko płynął i nadeszła chwila powrotu. Jednak w drodze powrotnej na naszych ministrantów również czekały atrakcje. Pierwszą z nich była wizyta na Lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Chłopcy oglądali lądowanie i wzbijanie się w powietrze samolotu. Następnie była tura objazdowa po najważniejszych z punktu historycznego miejscach Gdańska i spacer po starówce.

Niespodzianą, która nie była ujęta w programie wyjazdu był pobył w mieście Mikołaja Kopernika – Toruniu. Ministranci mogli na chwilę oderwać się od ziemi i podczas projekcji filmu: „W poszukiwaniu życia” zobaczyć otaczającą nas przestrzeń kosmiczną. Nie mogło również zabrakną wspólnych zdjęć przy pomniku Mikołaja Kopernika i degustacji toruńskich pierników.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd i pomagali w jego realizacji. Dziękujemy rodzicom ministrantów, a także za pomoc finansową ks. Proboszczowi i ludziom dobrej woli.

Ks. Damian Jabłoński

Dekanalny Duszpasterz LSO

Dodaj komentarz