Uncategorized

Warsztaty dziennikarskie na SACROEXPO

Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROXPO w Targach Kielce, to prezentacja ekspozycji 250 wystawców z 12 krajów świata. Od trzech lat wśród wydarzeń towarzyszących tej Wystawie są organizowane Warsztaty dziennikarskie.

Od początku ich zaistnienia biorą w nich udział redaktorzy naszej parafialnej gazetki „W Promieniach miłosierdzia”. 

Warsztatom dziennikarskim w tym roku przyświecało hasło „Nie ma nic lepszego niż język, który jest łącznikiem życia społecznego, kluczem do wiedzy, organem prawdy i rozsądku oraz modlitwy”. To słowa greckiego bajkopisarza Ezopa. 23 czerwca w warsztatach dziennikarskich udział wzięli przedstawiciele 5 redakcji z całej Polski. Zajęcia składały się z trzech paneli. Pierwszy zatytułowany: „Wywiad, czyli trudna sztuka rozmowy” poprowadziła pani Małgorzata Bartas – Witan z Polskiego Radia, z redakcji Programów Katolickich.

Drugi – pt. „Historia pisana słowem – reportaż jako ważny element każdego czytania” – redaktorka Tygodnika „Niedziela” i Katolickiej Agencji Informacyjnej, pani Agnieszka Dziarmaga. Trzecim prelegentem był pan Cezary Pytlos, dziennikarz pracujący m.in. dla Pulsu Biznesu i Rzeczypospolitej, wydawca magazynu „Mała Firma”. Podjął temat: „Wyjaśniaj a nie tylko analizuj – wzrost znaczenia analizy w prasie drukowanej”.

Również w tym roku dla uczestników Warsztatów dziennikarskich był adresowany konkurs na tytuł gazetki dotyczącej targów SACROEXPO. Wśród laureatów konkursu znalazł się nasz parafianin, pan Andrzej Ziółkowski, redaktor naczelny naszego parafialnego pisma. W nagrodę redakcja otrzymał dyktafon. Mamy nadzieję, że przyda się zarówno zdobyta wiedza, jak również i nagroda, w dalszej pracy redakcyjnej naszych parafialnych redaktorów.  

{gallery}Sacroexpo/S2015{/gallery}

Dodaj komentarz