Ogłoszenia Parafialne

Wniebowstąpienie 1.06.14 r.

 1. Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom. To pierwsza niedziela czerwca. Po sumie adoracja, nabożeństwo czerwcowe oraz procesja eucharystyczna.
 2. Rozpoczynamy dziś miesiąc czerwiec poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Codzienne nabożeństwa czerwcowe po mszy św. wieczornej. Dziś – z  racji święta dziękczynienia – po sumie.
 3. To także Dzień Dziecka. Pamiętajmy o naszych najmłodszych, nie tylko obdarowując ich materialnie, lecz przede wszystkim prośmy o wszelkie łaski potrzebne, by wzrastały duchowo.
 4. W naszych modlitwach nie zapominajmy również o dzieciach opuszczonych, zmuszanych do niewolniczej pracy, wykorzystywanych czy głodnych. Po Mszach św. dzieci otrzymają pamiątkowe obrazki
 5. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Dziś po mszach św. na terenie całego kraju, przeprowadzana jest dziś zbiórka przykościelna do puszek na rzecz Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.
 6. W przyszłą niedzielę, 8 czerwca, przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W ramach nabożeństwa czerwcowego codziennie odmawiamy Nowennę do Ducha Świętego przygotowującą nas do tej uroczystości. Niedziela Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy.
 7. Dziś kiermasz ciast po mszach św. o godz.  9.00, 11.00, 12.30. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na wakacyjne wyjazd ministrantów. W imieniu ministrantów składamy serdeczne Bóg zapłać.
 8. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota czerwca.  Pierwszy czwartek to dzień wdzięczności za dar Eucharystii oraz modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii. Adoracja w tej intencji rozpocznie się w naszym kościele o godz. 16.00
 9. W pierwszy piątek miesiąca zachęcamy do uczczenia Najświętszego Serca Pana Jezusa. Adoracja eucharystyczna od godz.15.00. Okazja do spowiedzi, nabożeństwo czerwcowe na zakończenie adoracji – przed mszą św.
 10. W tym tygodniu przypada też pierwsza sobota miesiąca. Na Mszę św. ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny o godz. 9.00 zapraszamy Koła Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej. 
 11. Poświęcenie pól w Osadzie i w Strzałkach w czwartek 5 czerwca o godz. 18.30, w Sierakówku 11 czerwca. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców wiosek na polowe eucharystie. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
 12. W czwartek po nabożeństwie czerwcowym – ok. godz. 17.45 próba dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.
 13. Młodzież rozprowadza audiobooki z nagraną ewangelie w cenie 3 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na „bilet dla brata” ze Wschodu na ŚDM w 2016 r.  

14. Do wielu naszych domów i mieszkań trafiły w minionym tygodniu egzemplarze Nowego Testamentu. Wydane przez Związek Gedeonistów. Nie wnikając w szczegóły – to wydanie protestanckie. Zamiast jednoczyć, ma niewątpliwie wprowadzać zamieszanie. Nie możemy nikomu zabronić lektury tej – jak sami nazywają – książki, lecz chcemy przestrzec przed jej lekturą, gdyż jest wiele nieścisłości i przy okazji zachęcić, co zresztą czynimy często, do lektury Pisma Świętego wydanego przez Kościół Katolicki, z imprimatur naszych Biskupów.

Dodaj komentarz