Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE 17.05.15 r.

  1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres, gdy Pan Jezus po swoim Zmartwychwstaniu ukazywał się swoim uczniom.
  2. Wczoraj podczas mszy św. o godz. 11.00, 105 – cioro dzieci z klas IV-tych odnowiło Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Ogarnijmy te dzieci oraz ich rodziny modlitwą wspierającą ich przyrzeczenia. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień – codzienną Mszę św. i nabożeństwo majowe na godz. 17.00.
  3. Za tydzień Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństwa majowego odmawiamy Nowennę przygotowującą do tej uroczystości.  
  4. W sobotę 23 maja odbędzie się nabożeństwo majowe pielgrzymów skępskich na Choinku o godz. 18.30 przy figurce Matki Bożej Skępskiej.
  5. W sobotę, 6 czerwca odbędzie się III Krajowa Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasna Górę. Organizujmy wspólny wyjazd. Zapisy u p. Ewy.  Koszt pielgrzymki zależny od ilości chętnych.
  6. Biskup Płocki zaprasza 20 czerwca do Pułtuska na przywitanie Kopii Obrazu MB Częstochowskiej w naszej diecezji. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. kard. Kazimierz Nycz. Podczas tej eucharystii dla każdej parafii zostanie przekazany kaganek wiary. Diecezjalny Duszpasterz KŻR zaprasza na to wydarzenie szczególnie członków Kół z naszej diecezji. Organizujemy wspólny wyjazd. Koszt wyjazdu – 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
  7. Ruszyły zapisy na rekolekcje wakacyjne dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ruch Światło-Życie naszej diecezji. Oaza jest formą rekolekcji połączonych z wakacyjnym wypoczynkiem w górach lub na mazurach. Jej zasadniczym celem jest umocnienie wiary przez pogłębienie życia duchowego poprzez codzienną Eucharystię, spotkania w grupach, wspólną i indywidualną modlitwę oraz doświadczenie wspólnoty. Na rekolekcjach oazowych nie zabraknie czasu na gry, zabawy i wspólne wędrowanie po górach. Dokładne informacje – u katechetów w szkołach, w gablocie i na stronie internetowej.
  8. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Obrzęd ten wyraża uwielbienie Boga, który stworzył ziemie i polecił człowiekowi na niej gospodarzyć. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Koniec maja i początek czerwca to czas, kiedy modlimy się o błogosławieństwo dla naszych pól i święcimy pola. Prosimy sołtysów o ustalenie terminu poświęcenia pól w naszych wioskach.
  9. W dniu wczorajszym w WSD w Płocku odbyło się ustanowienie nowych ceremoniarzy. W tym gronie był również ministrant z naszej parafii. Cieszymy się, że nasza parafia ma ceremoniarza i życzymy mu gorliwości w służbie przy ołtarzu.
  10. Przed tygodniem złożyliśmy do puszek 2350zł na Nepal. serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
  11. We wtorek na godz. 15.30 ks. Wojciech zaprasza na spotkanie kandydatów do sakramentu bierzmowania.
  12. Burmistrz Gostynina zachęca nas do wsparcia akcji budowy podwórka zabaw dla dzieci na terenie naszej parafii obok basenu. Pismo Burmistrza ze szczegółami w gablocie.
  13. Serdecznie prosimy o odbiór fantów z loterii podczas Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Dodaj komentarz