AktualnościOgłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE / 12 maja 2024 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wyznajemy wiarę, że Pan Jezus wstąpił do nieba, by przygotować tam dla nas miejsce i tam nas wszystkich oczekuje.

2. Bardzo dziękujemy za obecność w naszej wspólnocie parafialnej ks. prof. Pawła Balińskiego wraz z klerykami Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Dziękujemy za wspólną modlitwę w intencji powołań.

3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy po wieczornych Mszach Świętych.

4. Jutro o godz. 20.00 odprawimy pierwsze nabożeństwo Fatimskie w tym roku. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec na procesję.

5. We wtorek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie lektorów.

6. We wtorek i środę, o godz. 18.00 odbędą się spotkania dzieci komunijnych.

7. W środę o godz. 18.30 odbędzie się próba chóru.

8. W czwartek o godz. 19.30 odbędzie się spotkanie Dorosłej Liturgicznej Służby Ołtarza.

9. W sobotę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą i czuwanie przed Niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Mszę Świętą odprawi ks. Jarosław Kwiatkowski, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku. Podczas Mszy Świętej poświęcimy obrazy świętej Faustyny i Jana Pawła II. Czuwanie przed Najświętszym Sakramentem potrwa do godz. 21.00.

10. Kuria Diecezjalna Płocka w dniu 26 maja organizuje XII Marsz dla Życia i III Diecezjalne Święto Rodziny. Program uroczystości przedstawia się następująco: o 11.30 w Bazylice Katedralnej rozpocznie się Msza Święta pod przewodnictwem J.E. ks. bp. Szymona Stułkowskiego; o 12.30 rozpocznie się Marsz dla Życia, który przejdzie na teren Wyższego Seminarium Duchownego; o 13.30 odbędzie się Festyn Rodzinny na terenie ogrodów WSD. Więcej informacji na tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych prosimy o zgłoszenie swojego udziału w kancelarii parafialnej lub sms-em pod numer 508 – 069 – 723. Zachęcamy do udziału.