Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 13.05.2018 r.

  1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją, że zasłużymy sobie na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem.
  2. W przyszłą niedzielę, 20 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedziela ta kończy okres Wielkanocy i to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
  3. Przypominamy, że każdy katolik, zgodnie z przykazaniami kościelnymi, powinien przynajmniej raz w roku przystąpić do sakramentu pokuty, a w czasie wielkanocnym przyjąć Komunię św. Czas Komunii św. wielkanocnej kończy się w uroczystość Trójcy Świętej za dwa tygodnie.
  4. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii Odnowienie Przyrzeczeń Chrztu Świętego przez uczniów klas IV podczas mszy św. o godz.11.00. Nie będzie mszy św. o godz. 12.30. Próby przygotowujące: wtorek, czwartek i piątek o godz. 18.00. Spowiedź dla dzieci i ich rodziców w sobotę od godz. 9.00.  
  5. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie po wieczornej mszy św. W niedziele o godz. 17.15 Zachęcamy do podtrzymania zwyczaju śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach przydrożnych. W ramach nabożeństwa majowego nowenna do Ducha Świętego.
  6. W środę po majowym spotkanie Koła Biblijnego.
  7. Organizujemy wyjazd do Częstochowy na ogólnopolska pielgrzymkę Żywego Różańca w dniu 2 czerwca. Zapraszamy wszystkich chętnych. Zgłoszenia do p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej.
  8. Dekanalny duszpasterz młodzieży organizuje wyjazd dla młodzieży na XXII Spotkanie Młodych na Polach Lednickich, które odbędzie się w sobotę 2 czerwca. Koszt wyjazdu 50 zł. Zgłoszenia do księży katechetów lub bezpośrednio do księdza Kamila, organizatora wyjazdu.
  9. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. Prosimy sołtysów o ustalenie terminu poświęcenia pól w naszych wioskach.

Dodaj komentarz