Ogłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE 28.05.17 r.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Wpatrujemy się w górę, każdego dnia podążamy za Nim, obieramy ten właśnie kierunek, krocząc po ziemskich drogach wiary.
 2. W naszej parafii Niedziela Powołań Kapłańskich. Gościmy klerycki zespół muzyczny FRATRES z ks. Profesorem Mirosławem Koskiem. Klerycy głoszą kazania powołaniowe i zbierają ofiary na WSD Płock
 3. Zapraszamy na ostatnie nabożeństwa majowe do środy po wieczornej mszy św.
 4. W najbliższy czwartek – rozpoczynamy czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 17.00  Licznie uczęszczajmy na te nabożeństwa, aby wynagrodzić Panu Bogu wszystkie nasze grzechy i nieprawości.
 5. To także Międzynarodowy Dzień Dziecka, Na Eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy dzieci z rodzicami, aby wspólnie modlić się o czyste i dobre serca dla nich, o ich duchowy wzrost i bezpieczeństwo w trudnych czasach.
 6. W tym tygodniu przypada też pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po mszy św. wieczornej i adoracja do godz. 19.00. W piątek adoracja od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 16.00. Chorych odwiedzamy od godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla KŻR.
 7. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię św. wielkanocną.
 8. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii Św. uczniów kl. III, podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Parafian nie zainteresowanych uroczystością komunijną prosimy o wybór innej godziny mszy św. Próby dla dzieci w tym tygodniu we wtorek i w piątek w dwóch grupach o 15.30 i o 18.00. Spowiedź w sobotę od godz. 10.00 według harmonogramu. 
 9. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Prosi się w nim Boga, by miał w opiece ziemię ojczystą i pracujących na roli, aby użyczył nam obfitych zbiorów i nauczył szacunku dla chleba oraz jego podziału w duchu sprawiedliwości i miłości. We wtorek o godz. 18.00 msza św. z poświęceniem pól w Osadzie. Prosimy sołtysów pozostałych wiosek o ustalenie terminu poświęcenia pól.
 10. Koordynator ds utworzenia Szkół katolickich w Płocku, ks. Artur Janicki serdecznie zaprasza dzieci i młodzież zainteresowanych nauką w Szkołach Katolickich w Płocku wrazz ich Rodzicami i Opiekunami na FESTYN SZKOLNY, który odbędzie się 3 czerwcaw godzinach od 15.00 do 18.00 w SIEDZIBIE SZKÓŁ W PŁOCKU – ul. Abp. A. J. Nowowiejskiego 2. W programie, między innymi: integracyjne gry i zabawy sportowe dla uczniów, Rodziców, Opiekunów, poczęstunek, grill i wiele, wiele innych atrakcji.
 11. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Na niedzielę 11 czerwca zapraszamy rodziny z ul.Kolejowa, Gen. Wittek, Gerwatowskiego, Honorowych Dawców Krwi, Hubalczyków, Małkowskiego. Prosimy chętne osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie MB.
 12. Dzieci ze scholi i ministranci zebrali przed tygodniem 1530 zł na wyjazd wakacyjny. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. 

Dodaj komentarz