AktualnościOgłoszenia Parafialne

WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE / 29 maja 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii przeżywamy Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej uroczystości, przede wszystkim rodzicom i katechetom. Dzieci zapraszamy na Biały Tydzień, codziennie od poniedziałku do piątku na godz. 17.00.

3. We wtorek, 31 maja, przypada liturgiczne święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.

4. W środę, 1 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka.

5. Rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który poświęcony jest Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania;
– w piątek od godz. 9.00 odwiedzać będziemy chorych, od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu;
– w sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od 7.30, o 9.00 Msza Święta w intencji KŻR.

7. W najbliższą niedzielę, 5 czerwca przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Świętowanie rozpoczniemy Mszą wigilii Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 17.00 oraz adoracją Najświętszego Sakramentu. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocy. W przyszłą niedzielę o godz. 18.00 odbędzie się uroczystość Sakramentu Bierzmowania. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy do spowiedzi świętej w czwartek od godz. 18.00.

8. Spotkania dzieci przygotowujących się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego odbędą się w następujących terminach: dzieci z godz. 11.00 (szkoła podstawowa nr 1) zapraszamy jutro na godz. 18.00, zaś dzieci z godz. 13.00 (szkoła podstawowa nr 5 i z Sierakówka) zapraszamy pojutrze (wtorek) na godz. 18.00. Uroczystości odbędą się w niedzielę 12 czerwca.

9. W sobotę parafia św. Marcina zaprasza na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie na godz. 19.30.

10. Dzisiaj dziękujemy diakonowi Sebastianowi za 4 miesiące posługiwania w naszej parafii w ramach praktyki duszpastersko – katechetycznej. Dnia 11 czerwca otrzyma święcenia kapłańskie. Bóg zapłać księdzu Sebastianowi za wiele dobra, które wniósł w naszą parafię.

11. Za tydzień, na sumie o godz. 12.30 będziemy modlić się za ks. Leszka Rutkowskiego, który obchodzić będzie święto swojego patrona. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

12. Grzegorz i Krzysztof to 15 – letnie bliźnięta, u których zdiagnozowano paraparezę spastyczną. Jest to neurodegeneracyjna choroba genetyczna, która postępując zabiera chłopcom siłę mięśniową i sprawność nóg. Są po operacji, ale czeka ich kosztowna rehabilitacja. W przyszła niedzielę wolontariusze będą zbierać ofiary na pomoc Grzegorzowi i Krzysztofowi. Już dzisiaj bardzo dziękujemy.