Aktualności

Wycieczka na Białoruś 2016 r.

W dniach 27 czerwca – 1 lipca br. odbyła się wycieczka na Białoruś. Uczestniczyły w niej 43 osoby. Z Gostynina, Płocka, Ostródy, Skrwilna, Wyszkowa, Pułtuska. 

Trasa wiodła poprzez Augustów, Litwę do Grodna. Oprócz Grodna po drodze zahaczyliśmy o Bohatyrowicze, znane nam z powieści Elizy Orzeszkowej “Nad Niemen”, gdzie spotkaliśmy ostatnią z rodu Bohatyrowiczów – p. Irenę. Byliśmy na grobie Jana i Cecylii oraz przy pomniku powstańców styczniowych. Zwiedziliśmy Wasiliszki – miejsce narodzin Czesława Wydrzyckiego, znanego jako Czesława Niemena. Byliśmy w zamkach w Mirze i w Nieświeżu. Odprawiliśmy mszę św. w kościele p.w. św. Mikołaja w Mirze – gdzie duszpasterzuje znany nam ks. Aleksander Sewastianowicz. Spotkaliśmy się z ogromnie życzliwymi parafianami.  

Kolejny dzień wycieczki to miejsca związane z Adamem Mickiewiczem. Nowogródek, Zaosie, Jezioro Świteź. W Nowogródku modliliśmy się przy grobie bł. sióstr Nazaretanek, zamordowanych przez hitlerowców.

Codziennie uczestniczyliśmy we mszy św. sprawowanej przez naszych – 8 kapłanów. 

Zachęcamy do obejrzenia krótkiej kroniki fotograficznej naszej wycieczki autorstwa p. Benedykta Józkowiaka. Za udostępnienie zdjęć serdecznie dziękujemy.

{gallery}bialorus/bial16{/gallery}

Dodaj komentarz