Aktualności

X Gminne Dożynki Ekologiczne w Sierakówku

Tegoroczne Gminne Święto Plonów przeżywane było w Sierakówku. Dziękczynna mszę św. odprawił ks. Dziekan Ryszard Kruszewski, homilię wygłosił ks. Marcin Markiewicz, kapelan szpitala w Zalesiu i Kruku-Gorzewie.

 

Uroczystość rozpoczął uroczysty przemarsz korowodu dożynkowego, który prowadziła Gminna Orkiestra Dęta FOXODEON na czele z dyrygentem p. Katarzyną Lisicką. W dalszej kolejności podążały poczty sztandarowe prowadzone przez Komendanta Miejsko – Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej druha Kamila Balcerzaka, wieńce dożynkowe, Starostowie i Asystenci dożynek (Aleksandra Wojtczak z Sierakowa i Emilian Czerwiński z Sierakówka oraz Elżbieta Jędrzejczak z Kleniewa i Wiktor Imbirczyk z Marianowa Sierakowskiego), a także uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Sierakówku niosący bochny chleba dożynkowego, Gospodarze Dożynek – Wójt Gminy Gostynin Pan Edmund Zieliński i Przewodniczący Rady Gminy Pan Tomasz Bronisław Lewandowski, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Gostynin.

Następnie odprawiona została polowa Msza Święta Dziękczynna za zebrane plony. Oprawę muzyczną liturgii zapewnił Chór Gminny VOX CORDIS pod kierunkiem p. Michała Pilichowicza. Ksiądz dziekan zastąpił ks. Sławomira Wiśniewskiego – proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, który w tym czasie przebywał na pielgrzymce w Fatimie. Ksiądz Wiśniewski łączył się duchowo z uczestnikami dożynek i w niedzielę odprawił mszę świętą w intencji rolników z terenu Gminy Gostynin w Sanktuarium Fatimskim.

Po Eucharystii nastąpiła ceremonia przekazania chleba, podczas której Starostowie i Asystenci Dożynek przekazali chleby dożynkowe Gospodarzom Dożynek a uczniowie Szkoły Podstawowej w Sierakówku poczęstowali chlebem wszystkich zebranych na uroczystości.

{gallery}dozynki17{/gallery}

 

 

Dodaj komentarz