Ogłoszenia Parafialne

X Niedziela zwykła 10.06.18 r.

  1. Gościmy dziś w parafii ks. Tomasza Kancelarczyka ze Szczecina, prezesa fundacji Małych Stópek, organizatora marszów dla życia. Głosząc Słowo Boże, przygotowuje nas do tego wydarzenia w naszym mieście.
  2. Wraz z parafią św. Marcina organizujemy po raz pierwszy w Gostyninie Marsz dla Życia i Rodziny ulicami naszego miasta pod hasłem Kocham Cię Życie. Odbędzie się on w niedzielę 17 czerwca. Początek o godz. 15.00 pod pomnikiem św. JPII przy parafii św. Marcina. Zachęcamy również do wzięcia udziału w akcji „Pielucha dla malucha”. Możemy je przynieść pod pomnik i złożyć przed rozpoczęciem marszu w wyznaczonym miejscu. Po odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia przejdziemy ulicami naszego miasta do naszej parafii, wyrażając poparcie fundamentalnej wartości ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Przy naszym kościele odbędzie się piknik rodzinny. Zapraszamy na grochówkę, ciasto oraz koncert uwielbieniowy zespołu BoscoBand z płockiej „stanisławówki”. Już dziś zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich parafian, a szczególnie rodziny z dziećmi. Młodzież po mszach św. rozdaje dziś ulotki informujące nas o tym marszu.
  3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 17.00 (w niedziele o godz. 17.15).
  4. Poświęcenie pól w Sierakówku w poniedziałek 11 czerwca o godz. 18.00.
  5. W środę, 13 czerwca, nabożeństwo fatimskie po wieczornej mszy św.
  6. „Pola nadziei” to ogólnopolska i międzynarodowa akcja niesienia pomocy podopiecznym hospicjów. Realizowana wyłącznie przez hospicja, w tym przez Caritas Diecezji Płockiej, który otacza pacjentów w pięciu hospicjach domowych i dwóch hospicjach stacjonarnych w terminalnym okresie choroby nowotworowej, u których zakończone jest leczenie. Pomoc skierowana jest również do rodzin pacjentów, które często potrzebują wsparcia duchowego i fachowej porady, dotyczącej pielęgnacji chorego w trudnych dla obu stron chwilach. Opieka w każdym hospicjum jest bezpłatna, jednak kontakt z Narodowym Funduszem Zdrowia jest niewystarczający na pokrycie wszystkich kosztów związanych z utrzymaniem pacjentów. Pozostałe, brakujące środki, trzeba po prosu pozyskać, tak by ostatnie dni, tygodnie, czy miesiące życia ciężko chorych czynić możliwie najgodniejszymi. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.   
  7. KŻR organizują jednodniowa pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Gietrzwałdzie na Dzień Pokuty w dniu 30 czerwca 2018 r. Koszt ok. 50 zł. Zapisy u p. Ewy lub p. Janki. Plakat w gablocie.

Dodaj komentarz