Ogłoszenia Parafialne

X Niedziela zwykła 5.06.2016 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc przyjmie 94 dzieci. Otoczmy te dzieci i ich bliskich modlitwą. Dzieci z bliskimi zapraszamy na Biały Tydzień – codzienną eucharystię o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św. Dziś  o godz. 17.15  
  4. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól  w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Jutro o godz. 18.00 msza św. z poświęceniem pól w Sierakówku, w czwartek o godz. 18.30 msza św. i poświęcenie pól przy figurze na Osadzie. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól w ich wioskach.
  5. W drugą środę każdego miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Różaniec o godz. 16.30, msza św. i nowenna do MB Nieustającej pomocy.  
  6. Zachęcamy do wpisów w Księgę Oddania naszej Parafii pod opiekę Maryi. Jest na stoliku z tyłu świątyni. Możemy wpisywać nasze prośby, podziękowania, zawierzenia. Zawieziemy ją później na Jasną Górę. 
  7. W najbliższą sobotę, 11 czerwca, pożegnanie Kopii Obrazu MB w Jasnogórskim wizerunku w diecezji płockiej. Organizujemy wspólny wyjazd w sobotę do Płocka. Zapisy u p. Ewy.
  8. KŻR organizuję pielgrzymkę do Obór w dniu 18 czerwca. Zapisy u p. Ewy.
  9. Możemy nabywać zdjęcia po rajdzie rowerowym i po nawiedzeniu Obrazu MB. W zakładzie fotograficznym p. Benedykta Józkowiaka lub u p. Sierkowskiego – wykonane przez p. Ewę Polańską. Będzie możliwy również do nabycia film, nagrywany przez p. Witolda Modrzejewskiego.

Dodaj komentarz