X Niedziela zwykła 5.06.2016 r.

  1. Dzisiejsza niedziela w naszej Ojczyźnie obchodzona jest jako Dzień Dziękczynienia. Dziękujmy Panu Bogu za Jego niepojętą i nieskończoną miłość, za dar Jego wcielenia i odkupienia. W to dziękczynienie włączajmy sprawy osobiste, dotyczące naszej parafialnej wspólnoty, ale i całego narodu. Wyrażamy wdzięczność za wolną i niepodległą Polskę, za każdą i każdego z nas, za wszelkie wyrazy wzajemnej życzliwości i solidarności. Temu dniowi towarzyszy zbiórka pieniężna na świątynię Opatrzności Bożej na warszawskich Polach Wilanowskich. Za każdy dar serca składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  2. W naszej parafii Uroczystość Pierwszej Komunii św. podczas mszy św. o godz. 10.30 i 12.30. Po raz pierwszy Pana Jezusa do swoich serc przyjmie 94 dzieci. Otoczmy te dzieci i ich bliskich modlitwą. Dzieci z bliskimi zapraszamy na Biały Tydzień – codzienną eucharystię o godz. 17.00.
  3. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo czerwcowe po wieczornej mszy św. Dziś  o godz. 17.15  
  4. Zgodnie z wielowiekową tradycją w Polsce zachowuje się zwyczaj błogosławieństwa pól  w okresie wzrostu i dojrzewania roślin. Jutro o godz. 18.00 msza św. z poświęceniem pól w Sierakówku, w czwartek o godz. 18.30 msza św. i poświęcenie pól przy figurze na Osadzie. Sołtysów pozostałych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól w ich wioskach.
  5. W drugą środę każdego miesiąca modlimy się w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych. Różaniec o godz. 16.30, msza św. i nowenna do MB Nieustającej pomocy.  
  6. Zachęcamy do wpisów w Księgę Oddania naszej Parafii pod opiekę Maryi. Jest na stoliku z tyłu świątyni. Możemy wpisywać nasze prośby, podziękowania, zawierzenia. Zawieziemy ją później na Jasną Górę. 
  7. W najbliższą sobotę, 11 czerwca, pożegnanie Kopii Obrazu MB w Jasnogórskim wizerunku w diecezji płockiej. Organizujemy wspólny wyjazd w sobotę do Płocka. Zapisy u p. Ewy.
  8. KŻR organizuję pielgrzymkę do Obór w dniu 18 czerwca. Zapisy u p. Ewy.
  9. Możemy nabywać zdjęcia po rajdzie rowerowym i po nawiedzeniu Obrazu MB. W zakładzie fotograficznym p. Benedykta Józkowiaka lub u p. Sierkowskiego – wykonane przez p. Ewę Polańską. Będzie możliwy również do nabycia film, nagrywany przez p. Witolda Modrzejewskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *