Ogłoszenia Parafialne

XI niedziela zwykła 16.06.2013 r.

  1. Dobiegliśmy połowy czerwca, miesiąca poświęconego Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapytajmy siebie: na ilu nabożeństwach czerwcowych byłem (byłam), ile razy pobożnie odmówiłem (am) Litanię do Serca Pana Jezusa czy Koronkę do Miłosierdzia Bożego albo Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego, może jakąś inną modlitwę wynagrodzenia i przebłagania, ile chwil poświęciłem na cichą adorację i rozmowę z Bogiem ukrytym w Najświętszym Sakramencie? On codziennie na nas czeka podczas każdej Mszy Świętej i czerwcowego nabożeństwa. Możliwości mamy wiele i tylko od nas samych zależy, jak spożytkujemy czas, który jest nam zadany, abyśmy się uświęcali i abyśmy pomagali także innym dojść do świętości.
  2. Błogosławieństwa pól w Strzałkach i Osadzie – jutro o godz. 18.00 w obu wioskach. Serdecznie zachęcamy wszystkich mieszkańców wiosek do uczestniczenia w tym nabożeństwie. Sołtysów pozostałych naszych wiosek prosimy o uzgodnienie terminu poświęcenia pól.
  3. Wielkimi krokami zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, by było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty z Bogiem czas. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. Niech to będzie błogosławiony czas naszego wypoczynku, regeneracji sił, ale także duchowego wzrostu. Nawet w wakacje można wybrać się na rekolekcje czy pielgrzymkę, a odwiedzając ciekawe miejsca, zwłaszcza w świątyniach nie tylko podziwiać piękno, ale oddać cześć Panu całego stworzenia. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na koniec roku – codziennie przed i podczas nabożeństw.
  4. Ponieważ na pielgrzymkę na Podlasie jest już ponad komplet – są tzw. rezerwowi, bardzo serdecznie prosimy o wpłatę zaliczki (lub potwierdzenie swojego udziału w pielgrzymce) najpóźniej do środy. Po tym terminie skreślamy z listy, bo są następni chętni.
  5. W dniu wczorajszym odbył się turniej w piłkę nożną dla młodszych ministrantów, oraz uczniów Szkół Podstawowych. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano ministranta z naszej parafii Jakuba Frontczaka. Dekanalny Duszpasterz ministrantów ks. Damian składa podziękowania Dyrekcji Zespołu Szkół im. M.S. Curie za udostępnienie hali sportowej, oraz Panu Wójtowi za ufundowanie nagród.
  6. W czwartek po Mszy św. odbędzie się spotkanie lektorów.
  7. „Polska Copacabana” – to tytuł dorocznego Festiwalu Młodych, który w dniach 5-8 lipca odbędzie się na plaży nad Wisłą w Płocku. Jest on adresowany m.in. do młodych osób, które nie mogą wziąć udziału w 28. Światowym Dniu Młodzieży w Rio de Janeiro w Brazylii. W programie imprezy są m.in. koncerty i warsztaty. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl oraz na naszej stronie parafialnej lub u księży.
  8. W najbliższa sobotę Koło Caritas będzie wydawać dary żywnościowe w godz. od 15.00 do 18.00. Przypominamy, że od czerwca obowiązują nowe zasady rozdawania darów przez Caritas Polska. Mogą się po nie zgłaszać tylko ci, którzy uczestniczyli w spotkaniu w miniony piątek, złożą do wtorku odpowiednie wnioski oraz zgłoszą się z kartką wydaną przez Koło Caritas. Wszyscy, którzy tego nie uczynili, nie otrzymają żadnych darów.
  9. Przez cały rok z niedzielnych karteczek dzieci miały za zadanie budować kościół. Prosimy, by te dzieci, które zebrały wszystkie karteczki i spróbowały pobudować kościół, przyniosły go do kościoła lub na lekcje religii. Będą nagrody.

Dodaj komentarz