Ogłoszenia Parafialne

XI Niedziela zwykła 18.06.2017 r.

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Procesje eucharystyczne dziś po sumie i w czwartek na zakończenie oktawy. Codzienne nabożeństwa czerwcowe ku czci Serca Jezusowego po mszy św. o godz. 17.00
 2. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Dziś suma w intencji mieszkańców z ul. Kochanowskiego, Szydłowieckiego, Figielskiego, Jagiellończyka, Sadownika, Święcickiego. Po niej czuwanie przy Obrazie. Na niedzielę 25 czerwca zapraszamy mieszkańców ulic: Fabiszewskiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej, Żeromskiego, Żytniej. Prosimy osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie.
 3. W tym tygodniu, w piątek, 23 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Podczas Eucharystii będziemy gorąco prosić, aby Pan Jezus uczynił serca nasze według Serca swego oraz o święte życie dla kapłanów w naszej diecezji i w całym Kościele powszechnym. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje post od potraw mięsnych.
 4. W ten sam dzień obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny. Na modlitwę w intencji ojców zapraszamy na wieczorną eucharystię i nabożeństwo czerwcowe.
 5. To także dzień kończący rok szkolny. Przypominamy dzieciom, młodzieży i rodzicom, że każde dzieło, aby przyniosło dobre owoce, aby było dobrze zakończone, powinno być ofiarowane Panu Bogu. Po uzgodnieniu z Dyrekcją Szkół Podstawowych w Gostyninie i Sierakówku, msza św. na zakończenie roku szkolnego odbędzie się w czwartek o godz. 11.00. Będziemy w modlitwie dziękować za miniony rok i prosić o dobre przeżycie czasu wakacji.  Po mszy św. dzieci będą mogły udać się do domów. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi. Codziennie od 16.30 będzie kapłan czuwał w konfesjonale.
 6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00.
 7. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom ulic Dybanka, Ziemowita i Kwiatowej oraz mieszkańcom Marianowa za przygotowane ołtarze na uroczystość Bożego Ciała. Wszystkim uczestnikom procesji za godną chrześcijan postawę i świadectwo wiary.    
 8. Przed tygodniem podczas kiermaszu ciast zebrano 1740 zł. Serdeczne Bóg zapłać rodzicom ministrantów i scholanek oraz życzliwym ofiarodawcom ciast z przeznaczeniem na ten cel. Bóg zapłać też wszystkim, którzy złożyli ofiary częstując się przygotowanymi ciastami. 
 9. Ks. Jarosław przypomina i zaprasza dzieci zaangażowane w duszpasterstwo parafialne scholi i ministrantów wraz z rodzicami na spotkanie kończące rok pracy. W sobotę o godz. 14.00 przed kościołem.
 10. Stowarzyszenie Pomocy dla Osób Niepełnosprawnych przy parafii św. Marcina w Gostyninie informuje, że w dniach 24 i 26 czerwca dla osób, które złożyły wniosek i nie otrzymały informacji, że zostały odrzucone, wydawana będzie żywność według następującego harmonogramu:
 11. 24 czerwca (sobota) :

  od godz. 10.00-11.00 – Solec, Skrzany, Podgórze, Bolesławów, Leśniewice, Marianów Sierakowski, Gaśno, Marianka, Choinek, Dąbrówka

  od godz. 12.00-13.30 – Bierzewice, Helenów, Gorzewo, Legarda

  od godz. 13.30-15.00 – Rogożewek, Stefanów, Emilianów

  od godz. 15.00-16.30 – Jaworek, Zwoleń, Mysłownia Nowa, Bielawy

  26 czerwca (poniedziałek) :

  Od godz. 16.00 – 19.00 Miasto Gostynin

 

Dodaj komentarz