Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela zwykła 21 czewrca 2015 r.

  1. Wczoraj o godz. 15.00 w Pułtusku, przywitaliśmy Kopię Obrazu MB w Jej Jasnogórskim wizerunku. Choć do naszej parafii przybędzie dopiero w maju 2016 r. zechciejmy codzienną modlitwą – może chociaż Apelu Jasnogórskiego otaczać modlitwą wspólnoty parafialne, w których przebywa Obraz. Dziś jest w Pułtusku w par. św. Mateusza i św. Jana Pawła II.  
  2. Przed nami praktycznie ostatni tydzień czerwca. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30,  w niedzielę – o godz. 17.20.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Zapraszamy na wspólna modlitwę na wieczorną eucharystię.
  4. W środę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00  Po mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe.
  5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00.  Dzieci i młodzież zachęcamy też do spowiedzi na zakończenie roku. Spowiadamy codziennie od 16.30. 
  6. W miniony czwartek Bp Roman Marcinkowski udzielił sakramentu bierzmowania 61 młodym osobom.  Serdeczne Bóg zapłać młodzieży, animatorom i rodzicom za przygotowanie kościoła do uroczystości. Dziękujemy za dar ołtarza – stułę z wizerunkiem św. s. Faustyny oraz nową sygnaturkę, już zamontowana przy wyjściu z zakrystii.
  7. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii niedziela Światowych Dni Młodzieży, podczas której wolontariusze z Parafialnego Centrum ŚDM przybliżą nam ideę tego wydarzenia. Po mszach św. będzie można otrzymać  deklarację o przyjęciu pielgrzyma oraz będzie sprzedaż cegiełek. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na akcję „Bilet dla Brata”. To nasza pomoc młodzieży ze wschodu w dotarciu na Światowe Dni Młodzieży.
  8. W dniach 3 – 6 lipca przy par. św. Józefa w Płocku  Festiwal Młodych. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. W programie  warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl. Zgłoszenia można dokonać przez Internet.
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 12 lipca wyjazd do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy lub p. Marii (720 – 052 – 474) wyjazd o godz. 5.00.

10. Organizowany jest także wyjazd na czuwanie modlitewne do Obór w dniu 11 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u p. Janiny

11. Zwolniły się dwa miejsca na sierpniową Pielgrzymkę do Grecji śladami świętego Pawła. Szczegóły u Andrzeja Adamskiego na portalu gostynin24.

12. Jutro spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej o godz. 18.30

13. Dziś po mszach świętych przed kościołem promocja książki dr Wandy Połtawskiej, „By rodzina była Bogiem silna” Wydawnictwa Księży Paulistów. Serdecznie polecamy ta pozycję książkową.

Dodaj komentarz