XII Niedziela zwykła 21 czewrca 2015 r.

  1. Wczoraj o godz. 15.00 w Pułtusku, przywitaliśmy Kopię Obrazu MB w Jej Jasnogórskim wizerunku. Choć do naszej parafii przybędzie dopiero w maju 2016 r. zechciejmy codzienną modlitwą – może chociaż Apelu Jasnogórskiego otaczać modlitwą wspólnoty parafialne, w których przebywa Obraz. Dziś jest w Pułtusku w par. św. Mateusza i św. Jana Pawła II.  
  2. Przed nami praktycznie ostatni tydzień czerwca. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.30,  w niedzielę – o godz. 17.20.
  3. We wtorek obchodzimy Dzień Ojca. Swoimi modlitwami obejmijmy wszystkich naszych ojców, zarówno żyjących, jak i zmarłych. Zapraszamy na wspólna modlitwę na wieczorną eucharystię.
  4. W środę uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, którego zadaniem było przygotować Naród Wybrany na przyjście Zbawiciela. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00  Po mszy św. wieczornej nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo czerwcowe.
  5. W piątek – zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Młodzież i dzieci szkolne oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców, a także pracowników administracji miejscowych szkół, zapraszamy na Mszę Świętą dziękczynną, która zostanie odprawiona w piątek o godz. 8.00.  Dzieci i młodzież zachęcamy też do spowiedzi na zakończenie roku. Spowiadamy codziennie od 16.30. 
  6. W miniony czwartek Bp Roman Marcinkowski udzielił sakramentu bierzmowania 61 młodym osobom.  Serdeczne Bóg zapłać młodzieży, animatorom i rodzicom za przygotowanie kościoła do uroczystości. Dziękujemy za dar ołtarza – stułę z wizerunkiem św. s. Faustyny oraz nową sygnaturkę, już zamontowana przy wyjściu z zakrystii.
  7. Za tydzień odbędzie się w naszej parafii niedziela Światowych Dni Młodzieży, podczas której wolontariusze z Parafialnego Centrum ŚDM przybliżą nam ideę tego wydarzenia. Po mszach św. będzie można otrzymać  deklarację o przyjęciu pielgrzyma oraz będzie sprzedaż cegiełek. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na akcję „Bilet dla Brata”. To nasza pomoc młodzieży ze wschodu w dotarciu na Światowe Dni Młodzieży.
  8. W dniach 3 – 6 lipca przy par. św. Józefa w Płocku  Festiwal Młodych. Zachęcamy młodzież do wzięcia w nim udziału. W programie  warsztaty, szkolenia, program formacyjny. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl. Zgłoszenia można dokonać przez Internet.
  9. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 12 lipca wyjazd do Częstochowy na XXIV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy lub p. Marii (720 – 052 – 474) wyjazd o godz. 5.00.

10. Organizowany jest także wyjazd na czuwanie modlitewne do Obór w dniu 11 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej lub u p. Janiny

11. Zwolniły się dwa miejsca na sierpniową Pielgrzymkę do Grecji śladami świętego Pawła. Szczegóły u Andrzeja Adamskiego na portalu gostynin24.

12. Jutro spotkanie Parafialnej Rady Gospodarczej o godz. 18.30

13. Dziś po mszach świętych przed kościołem promocja książki dr Wandy Połtawskiej, „By rodzina była Bogiem silna” Wydawnictwa Księży Paulistów. Serdecznie polecamy ta pozycję książkową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *