Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela zwykła 22.06.14 .r

 1. Przed nami ostatni tydzień czerwca. Zapraszamy na codzienne nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 17.30. Dziś po sumie wraz z procesją eucharystyczną.
 2. W miniony czwartek przeżywaliśmy Uroczystość Bożego Ciała z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy. Serdeczne Bóg zapłać: Asyście procesyjnej, dziewczynkom sypiącym kwiatkami, ministrantom
  i scholi oraz wszystkim, którzy wzięli udział w procesji. Bóg zapłać wszystkim przygotowującym ołtarze: mieszkańcom ulic: Leśnej, Wesołej, Figaszewskiego, Wyspiańskiego, Żytniej i Konopnickiej oraz mieszkańcom Strzałek i Osady. Bóg zapłać za świadectwo wiary i modlitwy. Dziękujemy bardzo serdecznie policji i Straży Miejskiej za czuwanie nad porządkiem podczas procesji.
  1. Trwa oktawa Bożego Ciała. Zapraszamy na codzienną eucharystię na godz. 17.00. Na zakończenie oktawy – w czwartek – tradycyjnie przynosimy do błogosławieństwa wianki z kwiatów i ziół leczniczych. Będziemy prosić, aby Bóg swoją opieką otaczał pola, łąki, lasy, strzegł je przed zatruciem
   i zniszczeniem oraz pozwolił im wydać obfite owoce dla naszego zbawienia. Oktawę zakończymy procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy na tę Eucharystię Asystę procesyjną oraz dziewczynki sypiące kwiatkami.
  2. Jutro obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców, aby godnie
   i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.  
  3. We wtorek uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00
  4. W piątek przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte o godzinie 7.00 i 17.00.
  5. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Nie zapominajmy, że ci, którzy nam posługują przy ołtarzu i w konfesjonale, zostali z ludu wzięci i do ludu posłani, dlatego tym bardziej są narażeni na ataki złego ducha, dlatego też potrzebują naszego duchowego wsparcia i modlitwy. Od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji kapłanów oraz możliwość prywatnej adoracji, zakończona nabożeństwem czerwcowym. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
  6. W sobotę, 28 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  7. W piątek dzieci i młodzież kończą rok szkolny i rozpoczynają wakacje. Zapraszamy nauczycieli, wychowawców i pracowników administracyjnych naszych szkół a przede wszystkim dzieci z rodzicami i młodzież na mszę św. w piątek na godz. 8.00 na wspólne dziękczynienie za miniony rok oraz  prośbę o błogosławieństwo na czas wakacji. Dzieci i młodzież zachęcamy też do spowiedzi na zakończenie roku.: w poniedziałek i wtorek – dzieci ze szkół podstawowych; w środę – młodzież gimnazjalną i młodzież Szkół średnich. Spowiedź od godz. 16.30
  8. W dniach 27 – 29 czerwca odbędzie się kolejny Festiwal Młodych w Płocku. W programie imprezy są m.in. koncerty i warsztaty. Zachęcamy młodych do wzięcia w nim udziału. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.ddmstudnia.pl lub u księży.
  9. W niedzielę, 29 czerwca, będziemy przeżywali uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła, którzy są uznawani za filary Kościoła. Jest to zarazem dzień modlitw za Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra, biskupa Rzymu i całego Kościoła. Swoimi modlitwami obejmijmy również naszego Biskupa – Piotra Liberę.
  10. Koło Przyjaciół Radia Maryja i Koła Różańcowe organizują wyjazd do Częstochowy na ogólnopolską pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniu 13 lipca. Koszt udziału w pielgrzymce ok. 60 zł. Zapisy u p. Ewy w zakrystii oraz u p. Marii.
  11. W czwartek bezpośrednio po Mszy św. odbędzie się spotkanie dla osób, które zapisały się na pielgrzymkę do Chorwacji.
  12. Również w czwartek o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie lektorów.

Dodaj komentarz