Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela zwykła 25.06.17 r.

 1. Dziś suma w intencji mieszkańców ul. Fabiszewskiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej, Żeromskiego, Żytniej. Po mszy św. czuwanie modlitewne i zawierzenie rodzin Maryi. Na czas wakacji przerywamy niedzielne czuwania rodzin. Powrócimy do nich od niedzieli 3 września.
 2. Przed nami ostatnie dni czerwca. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.30,  dziś – o godz. 17.20.
 3. We wtorek, 27 czerwca, czcimy Matkę Bożą Nieustającej Pomocy. W naszym kościele, zwłaszcza w każdą środę, zwracamy się do Niej jak do naszej Matki i Pośredniczki, przedkładając Bogu Ojcu podziękowania, prośby osobiste i wspólnotowe. Niech Maryja, Matka Nieustannie Pomagająca, uczy nas tej samej pięknej postawy – pomagania innym.
 4. W czwartek 29 czerwca – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nasz wzrok kierujemy na Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra. Wspierajmy Jego posługę naszymi modlitwami. Modlitwą obejmijmy również naszego Biskupa – Piotra Liberę, w dniu jego imienin. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Ofiary na tacę tego dnia przeznaczamy do dyspozycji Ojca św.  Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 5. Tego dnia w godzinach 17.30 – 19.00 dyżur w sali parafialnej pełnią członkinie Parafialnego Koła Caritas. Zainteresowanych wsparciem zachęcamy do przyjścia i rozmowy. W miarę możliwości będziemy wspierać.
 6. Najbliższa sobota to pierwsza sobota lipca. Msza św. dla członków Kół Żywego Różańca o godz. 9.00.
 7. Za tydzień pierwsza lipcowa niedziela. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 8. Dzieci i młodzież rozpoczęły wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Bogu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Dbajmy też o udział w niedzielnej mszy św. Wraz  z dziećmi.
 9. W czasie wakacji Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę od 8.00 do 9.00. Od następnej niedzieli wakacyjny porządek mszy św. niedzielnych. Po południu msza św. w niedzielę tylko o godz. 19.00.
 10. Msza św. z poświęceniem pól w Strzałkach we wtorek o godz. 18.00. Zapraszamy mieszkańców Strzałek, Lipy i Sałek.
 11. Koła Żywego Różańca organizują 9 lipca pielgrzymkę do Obór. Plakat informacyjny w gablocie.