Ogłoszenia Parafialne

XIII niedziela zwykła 26.06.16 r.

  1. Gościmy dziś s. Alicję Adamską ze Zgromadzenia Sióstr Duszy Chrystusa, misjonarkę z Kamerunu. Siostra dzieli się doświadczeniem pracy misyjnej, a po mszach św. zbiera ofiary na misje.
  2. Dla wielu z nas tu obecnych – szczególnie dzieci i młodzieży rozpoczęły się wakacje. Wszystkim wyjeżdżającym na urlopy, letnie wycieczki, obozy, kolonie życzymy udanego, radosnego wypoczynku i wielu pięknych wrażeń. Pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji. Wręcz przeciwnie, trzeba poświęcić Bogu więcej czasu, by wynagrodzić Mu za zaniedbania, których dopuściliśmy się w ciągu roku. Na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Dbajmy też o udział w niedzielnej mszy św. Wraz  z dziećmi. 
  3. Przed nami ostatnie dni czerwca. Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego codziennie o godz. 17.30,  w niedzielę – o godz. 17.20.
  4. W środę – uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Nasz wzrok kierujemy na Ojca Świętego Franciszka, następcę św. Piotra. Wspierajmy Jego posługę naszymi modlitwami. Modlitwą obejmijmy również naszego Biskupa – Piotra Liberę, w dniu jego imienin. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Ofiary na tacę tego dnia przeznaczamy do dyspozycji papieża.
  5. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania. W piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.  
  6. Za tydzień pierwsza lipcowa niedziela. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
  7. Od następnej niedzieli wakacyjny porządek mszy św. niedzielnych. Po południu msza św. w niedzielę tylko o godz. 19.00. Kancelaria parafialna czynna od wtorku do piątku od godz. 16.00 do 17.00, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 10 lipca wyjazd do Częstochowy na XXV Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja. Zapisy u p. Ewy lub p. Marii (720 – 052 – 474) wyjazd o godz. 5.00.
  9. Organizujemy wspólny wyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem na Jasnej Górze 28 lipca. Mamy zarezerwowane miejsca w sektorze bliskim Jasne Góry. Zapisy u p. Ewy. Koszt – 45 zł. Tych, którzy już się zgłosili prosimy o dokonanie wpłaty. 

10. Zachęcamy nadal do wpisów w Księgę Oddania naszej Parafii pod opiekę Maryi. Jest na stoliku z tyłu świątyni. Możemy wpisywać nasze prośby, podziękowania, zawierzenia.

11. Jutro rozpoczyna się wycieczka na Białoruś. Wyjazd o godz. 4.30 z parkingu przed kościołem.

Dodaj komentarz