Ogłoszenia Parafialne

XXIV niedziela zwykła 11.09.16 r.

 1. Wczoraj zakończyła się 408 piesza pielgrzymka do Skępego. Uczestniczyło w niej 50 osób, 13 z naszej parafii. Z pielgrzymami wędrowali – ks. Wojciech i ks. Proboszcz.
 2. W Kościele rozpoczynamy dziś VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. Tydzień Wychowania zbiega się w naszej diecezji z Uroczystością św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, która przypada  w niedzielę 18 września. W sobotę 17 września odbędzie się XXXIII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Dzieci i młodzież mogą zapisywać się na wyjazd u katechetów. Wyjazd dzieci o godz. 7.00. Młodzież wyjeżdża wspólnie z par. św. Marcina o godz. 12.30. Zapisy na wyjazd u katechetów do najbliższej środy.
 4. Dzieci w naszej parafii uczczą swego patrona w przyszłą niedzielę. Podczas mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I.
 5. W piątek na spotkanie ze św. Stanisławem Kostką zapraszamy młodzież gimnazjalną. O godz. 17.00 msza św., po niej nabożeństwo do św. Stanisława Kostki. Dla uczniów klas III będzie to spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dzieci i młodzież zachęcany do spowiedzi, by z czystym sercem wkroczyły w nowy rok szkolny.
 6. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV i V przygotowujących się w tym roku do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 7. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by dzieci i młodzieży gromadziły się na swoich mszach św. Dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 8. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami zgłaszają się do ks. Jarka – opiekuna ministrantów. Młodzież zachęcamy do włączenie się do zespołu muzycznego lub do Ruchu Światło – Życie.
 9. Przypominamy, że miejscem udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności dla dzieci z klas III, IV i V oraz kandydatów do bierzmowania najpóźniej do końca września.
 10. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.
 11. W tym tygodniu druga środa miesiąca – dzień naszej modlitwy w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł powstałych przy Radiu. O godz. 16.30 różaniec w tej intencji a po nim msza św.  i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie dla członków i sympatyków Koła Przyjaciół RM.
 12. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego zapraszamy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 8 października 2016 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Zapisy u p. Ewy.
 13. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje kurs liturgiczno-pastoralny dla fotografów i kamerzystów. Termin najbliższego kursu: 3-4 października 2016 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
 14. Są do nabycia kalendarze rolników.

 

Dodaj komentarz