XXIV niedziela zwykła 11.09.16 r.

 1. Wczoraj zakończyła się 408 piesza pielgrzymka do Skępego. Uczestniczyło w niej 50 osób, 13 z naszej parafii. Z pielgrzymami wędrowali – ks. Wojciech i ks. Proboszcz.
 2. W Kościele rozpoczynamy dziś VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 3. Tydzień Wychowania zbiega się w naszej diecezji z Uroczystością św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, która przypada  w niedzielę 18 września. W sobotę 17 września odbędzie się XXXIII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Dzieci i młodzież mogą zapisywać się na wyjazd u katechetów. Wyjazd dzieci o godz. 7.00. Młodzież wyjeżdża wspólnie z par. św. Marcina o godz. 12.30. Zapisy na wyjazd u katechetów do najbliższej środy.
 4. Dzieci w naszej parafii uczczą swego patrona w przyszłą niedzielę. Podczas mszy św. dla dzieci o godz. 11.00 poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dzieci z klas I.
 5. W piątek na spotkanie ze św. Stanisławem Kostką zapraszamy młodzież gimnazjalną. O godz. 17.00 msza św., po niej nabożeństwo do św. Stanisława Kostki. Dla uczniów klas III będzie to spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Dzieci i młodzież zachęcany do spowiedzi, by z czystym sercem wkroczyły w nowy rok szkolny.
 6. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas IV i V przygotowujących się w tym roku do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
 7. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by dzieci i młodzieży gromadziły się na swoich mszach św. Dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 8. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami zgłaszają się do ks. Jarka – opiekuna ministrantów. Młodzież zachęcamy do włączenie się do zespołu muzycznego lub do Ruchu Światło – Życie.
 9. Przypominamy, że miejscem udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności dla dzieci z klas III, IV i V oraz kandydatów do bierzmowania najpóźniej do końca września.
 10. We wtorek po mszy św. o godz. 17.00 kolejne nabożeństwo fatimskie. Różaniec i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.
 11. W tym tygodniu druga środa miesiąca – dzień naszej modlitwy w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł powstałych przy Radiu. O godz. 16.30 różaniec w tej intencji a po nim msza św.  i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie dla członków i sympatyków Koła Przyjaciół RM.
 12. Członków Kół Żywego Różańca oraz wszystkich czcicieli różańca świętego zapraszamy na IV Diecezjalną Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca w sobotę 8 października 2016 r. do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Smardzewie. Zapisy u p. Ewy.
 13. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje kurs liturgiczno-pastoralny dla fotografów i kamerzystów. Termin najbliższego kursu: 3-4 października 2016 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
 14. Są do nabycia kalendarze rolników.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *