Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela zwykła 10.08.2014 r.

  1. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. 
  2. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
  3. Trwa XXXIII Piesza Pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną Górę. W Gostyninie podejmowaliśmy ją obiadem.Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, szczególnie naszym parafianom, którzy przygotowali dla pielgrzymów posiłek.
  4. W intencji Pielgrzymów modlimy się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. W środę – 13 sierpnia – ostatni Apel połączymy z nabożeństwem fatimskim. Początek o godz. 20.00.
  5. W piątek przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy do świątyń bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów i mieszkań. Umieszczane przy wizerunku Maryi ciągle przypominają nam o wielkich rzeczach, jakie Pan Bóg czyni dla nas. Poświęcenie bukietów i wiązanek po każdej mszy św. Ponieważ to święto to ma rangę uroczystości, nie obowiązuje tego dnia wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i hucznych zabaw. Kościół daje nam tą dyspensę właśnie po to, byśmy pełniej mogli doświadczyć miłości Boga do nas. Pamiętajmy jednak, aby tego dnia uczestniczyć we Mszy św. Msze św. o godz. 7.00; 9.00 i 17.00.
  6. Naszą modlitewną pamięcią obejmujemy w Uroczystość Wniebowzięcia także doniosłe wydarzenie w naszej narodowej historii – tzw. „Cud nad Wisłą”, kiedy to nasze wojska oparły się przeważającej sile wojsk bolszewickich w 1920 roku. Uroczystości miejskie rozpoczną się mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30.
  7. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia – odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej w Suserzu. Zachęcamy do pieszej pielgrzymki. Grupę pielgrzymkową z Gostynina będzie prowadzić nasza parafia. Jeśli będą chętni – co najmniej 30 osób, będzie również możliwość pojechania do Suserza autokarem. Na razie jest zgłoszonych 20. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową w kancelarii. Wpisowe na pieszą pielgrzymkę – 8 zł (jest to opłata za znaczek i ubezpieczenie). Jeśli ktoś chciałby koszulkę z pamiątkowym nadrukiem, to 12 zł więcej. Wyjście 15 sierpnia o godz. 6.30 z naszego kościoła. Wyjazd autokarem – godz. 10.30 sprzed kościoła. Spotkanie organizacyjne we wtorek, 12 sierpnia, po mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45 w naszym kościele.   
  8. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Wyjazd 6 września (sobota). koszt ok. 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u p. Marii tel. 720052474.
  9. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas.

Dodaj komentarz