Ogłoszenia Parafialne

XIX niedziela zwykła 13.08.17 r.

 1. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej.
 2. Dziś, 13 sierpnia. Przed nami kolejne nabożeństwo fatimskie. Rozpoczniemy je o godz. 18.30 różańcem fatimskim oraz procesją z figurą MB Fatimskiej. Po nabożeństwie msza św., którą zakończymy Apelem Jasnogórskim w duchowej łączności z pielgrzymami naszej diecezji. Będzie to już ostatni Apel, jeśli wiec ktoś już był na mszy św., zapraszamy na Apel ok. godz. 20.00.
 3. Jutro, wczesnym rankiem zakończy się XXXVI Piesza Pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną Górę. Z naszej parafiitrud pielgrzymi podjęło 11 parafian. Wspierało ich w codziennej modlitwie ponad 30-stu pielgrzymów duchowych. Serdeczne Bóg zapłać pielgrzymom duchowym oraz tym, którzy przychodzili na wieczorne Apele. (czasami było ponad 60 osób). Dziś ostatni Apel po wieczornej mszy św.
 4. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszej polskiej tradycji zwana świętem Matki Bożej Zielnej. Przypominamy, że jest to święto nakazane przykazaniem kościelnym, dlatego też jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy tego dnia do świątyń bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Dziękujemy w ten sposób za dar pierwszych zbiorów właśnie w dniu, w którym osiąga pełnię zbawienia Maryja – Najdojrzalszy Owoc odkupionej ludzkości. Ofiarujmy Jej nasze serca i codzienny trud przybliżania się do Pana Boga. Na wzór Maryi mamy starać się być ludźmi wniebowzięcia – tymi, którzy świadomie i zdecydowanie podążają ku niebu. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów i mieszkań. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
 5. Tego dnia przypadają uroczystości odpustowe w Solcu i w Suserzu. Z naszego kościoła wyruszy już po raz 6-ty pielgrzymka piesza do Suserza. O godz. 6.00 nabożeństwo pożegnania pielgrzymów, po którym wyruszą na szlak pielgrzymkowy. Z naszej parafii będzie pielgrzymował ks. Wojciech. Można się jeszcze dziś zapisywać w kancelarii lub zakrystii po mszach św. Wpisowe na pieszą pielgrzymkę – 8 zł (jest to opłata za znaczek i ubezpieczenie).
 6. Wtorkowym świętem maryjnym tradycyjnie pamięcią sięgamy do naszej historii, aby wspominać „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Modlitwą ogarniamy polskie wojsku, które tego dnia ma swoje święto. Polecajmy Królowej Polski losy naszego narodu. Uroczystości miejskie rozpoczną się mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 11.30. Burmistrz Miasta i ks. Dziekan serdecznie zapraszają.
 7. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 8. We wrześniu czeka nas piesza pielgrzymka do Skępego. Na Uroczystości odpustowe – 8 września – część parafian dojeżdża do Skępego autokarem. Organizujemy wspólny wyjazd. Koszt 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
 9. Koła Żywego Różańca organizują w dniach 9 – 11 września pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt ok. 130 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy u p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej.
 10. Popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
 11. Dzieci i młodzież zaangażowani w duszpasterstwo scholi, ministrantów oraz zespołu młodzieżowego wyjeżdżają jutro wraz z ks. Jarkiem na wypoczynek do Krynicy Morskiej. Wyjazdo godz. 8.00 z parkingu przed kościołem.  

Dodaj komentarz