Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela zwykła 7.08.2016 r.

  1. Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując rezygnację z picia napojów alkoholowych, chcemy przepraszać Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
  2. Trwa XXXV Piesza Pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, szczególnie naszym parafianom, którzy przygotowali dla pielgrzymów posiłek. Przewodnik główny podał na wieczornym Apelu w Sokołowie, że zapisało się 1008 pątników. W każdej chwili można się jeszcze dołączyć.
  3. W intencji Pielgrzymów modlimy się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich o godz. 20.30. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę. Dziś Apel po mszy św. wieczornej ok. godz. 20.00. W sobotę, 13 sierpnia, ostatni Apel połączymy z nabożeństwem fatimskim. Początek również o godz. 20.00.
  4. W drugą środę miesiąca modlimy się w intencji Ojca św. Ojczyzny i Radia Maryja. O godz. 16.30 różaniec, a po mszy św. nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  5. W przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. w naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy tego dnia do świątyń bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów i mieszkań. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu
    o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
  6. Tego dnia już po raz 5 pójdziemy z pieszą pielgrzymką do Suserza. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii lub zakrystii po mszach św. Wpisowe na pieszą pielgrzymkę – 8 zł (jest to opłata za znaczek i ubezpieczenie). W dniu wyjścia pielgrzymki, o godz. 6.00 w naszym kościele odbędzie się nabożeństwo połączone z błogosławieństwem, po którym wyruszymy na szlak pielgrzymkowy. Spotkanie organizacyjne w czwartek po mszy św. wieczornej ok. 17.45. w sali parafialnej.
  7. Popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  8. We wrześniu czeka nas pielgrzymka do Skępego. Jak co roku pojedziemy również autokarem. Można się już zapisywać. Koszt 25 zł. Zapisy u p. Ewy.

 

 

Dodaj komentarz