Aktualności

XV Niedziela zwykła 12.07.15 r.

  1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie także w czasie zwiedzania świątyń było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia
  2. Jutro – 13 lipca – zapraszamy na trzecie nabożeństwo fatimskie. Po wieczornej mszy św. różaniec fatimski i procesja ze świecami.  
  3. Przypominamy, że popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. 
  4. We wtorek o godz. 18.00 msza św. dla wdów i wdowców, po mszy św. spotkanie w zakrystii.
  5. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. To wspomnienie przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej. Dziś wielu nosi medaliki szkaplerzne. Niech będą znakiem naszej religijności, noszone z wiarą i miłością. Zachętą do przyjęcia szkaplerza niech będzie przykład Jana Pawła II, który ten znak nosił już od młodości.
  6. W miesiącach letnich wielu ludzi odpoczywa, ale dla rolników jest to czas wytężonej pracy. Niech towarzyszy im nasza modlitwa, będąca wyrazem wdzięczności za ich trud podejmowany dla dobra wspólnego.
  7. Nasze parafialne Koło Caritas włącza się podobnie jak w roku poprzednim w akcję „Plecak”. Otrzymaliśmy 30 plecaków dla dzieci. Chodzi o to, by wypełnić je przyborami. Zwracamy się  z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas. Parafialne Koło Caritas prosi o wsparcie tej akcji. Zbiórka do puszek na ten cel w następną  niedzielę. 
  8. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXIV, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat  i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem naszej gostynińskiej grupy – będzie ks. Paweł Czarnecki, wikariusz z par. św. Marcina. Można już dokonywać zapisów. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 

Dodaj komentarz