Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela zwykła 13.07.2014 r.

  1. Dziś – 13 lipca – zapraszamy na trzecie nabożeństwo fatimskie. Po wieczornej mszy św. różaniec fatimski i procesja ze świecami.  
  2. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie także w czasie zwiedzania świątyń było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia
  3. Przypominamy, że popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. 
  4. W środę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. To wspomnienie przypomina nam o szczególnym przywileju, jakim jest szkaplerz karmelitański. Matka Boża ofiarowując go, związała z nim obietnicę, że każdego, który będzie go pobożnie nosił, wybawi z czyśćca w pierwszą sobotę po jego śmierci. Ta obietnica przyczyniła się bardzo do rozpowszechnienia nabożeństwa do Matki Bożej Szkaplerznej. Dziś wielu nosi medaliki szkaplerzne. Niech będą znakiem naszej religijności, noszone z wiarą i miłością. Zachętą do przyjęcia szkaplerza niech będzie przykład Jana Pawła II, który ten znak nosił już od młodości.
  5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy ze św. JPII.
  6. Parafialne Koło Caritas włącza się podobnie jak w roku poprzednim w akcję „Plecak” i zwraca się z z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas Otrzymaliśmy 20 plecaków dla dzieci. Można również zapełnić plecak samodzielnie.
  7. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXIII, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem naszej gostynińskiej grupy – będzie ks. Paweł Czarnecki, wikariusz z par. św. Marcina. Można już dokonywać zapisów. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy.  
  8. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.
  9. .

Dodaj komentarz