Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela zwykła, 14.07.13 r.

 

  1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie także w czasie zwiedzania świątyń było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia
  2. Przypominamy, że niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
  3. We wtorek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Właśnie na Górze Karmel (w dzisiejszym Izraelu) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który pięknie wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. W tym gronie znajduje się Święta Teresa Wielka, Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski.
  4. To wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Szkaplerz obok różańca stał się jednym z podstawowych nabożeństw maryjnych. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. Jak Maryja, wsłuchujmy się w słowo Boże, rozważajmy je i zachowujmy w swoich sercach.
  5. Zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwa: w środę do Matki bożej Nieustającej Pomocy, a w każdy czwartek – od godz. 16.00 adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wraz z bł. Janem Pawłem II.
  6. Nasze parafialne Koło Caritas włącza się podobnie jak w roku poprzednim w akcję „Plecak”. Otrzymaliśmy 20 plecaków dla dzieci. Chodzi o to, by wypełnić je przyborami. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas.
  7. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXII, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem naszej gostynińskiej, żółtej grupy – będzie jak przed rokiem – ks. Mariusz. Można już dokonywać zapisów. Wraz z pielgrzymką płocką pielgrzymują także pielgrzymi duchowi. Serdecznie zachęcamy do takiej formy pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować pieszo.
  8. Artykuły spożywcze dla rodzin niezamożnych będą wydawane w sobotę 20 lipca w godz. 15.00 – 18.00

Dodaj komentarz