Ogłoszenia Parafialne

XVI niedziela zwykła 17.07.2016 r.

  1. Trwa czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie także w czasie zwiedzania świątyń było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Nie zapomnijmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia
  2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  3. Przypominamy, że popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: Wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  4. Wyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem na Jasną Górę 28 lipca. Zapisy u p. Ewy. Koszt – 45 zł.
  5. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXV, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem gostynińskiej grupy jest ks. Paweł Czarnecki, wikariusz z par. św. Marcina. Można już dokonywać zapisów. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy  nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
  6. ŚDM w diecezji i w Gostyninie – zachęcamy do zapoznania się z programem i do uczestniczenia w spotkaniach.
  7. W poniedziałek, 25 lipca, przypada święto św. Jakuba Apostoła. W parafii św. Marcina Uroczystość odpustowa na starym cmentarzu, któremu św. Jakub patronuje – w przyszłą niedzielę.
  8. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nam też nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.
  9. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę po mszach św. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód innego dnia, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 przejechany km.
  10. Wszystkim rozpoczynającym i kontynuującym letni wypoczynek życzymy dobrego i owocnego, szczególnie duchowo, przeżycia tego czasu. A tym, dla których on się już skończył, życzymy pogodnego i pełnego pokoju ducha powrotu do codziennych obowiązków.

 

Dodaj komentarz