Ogłoszenia Parafialne

XVI Niedziela zwykła 19.07.15 r.

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia i codzienna modlitwa.
 2. Przypominamy, że popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: Wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  1. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – od godz. 16.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwy ze św. JPII.
  2. W sobotę – 25 lipca – przypada święto św. Jakuba Apostoła. W parafii św. Marcina Uroczystość odpustowa na starym cmentarzu, któremu św. Jakub patronuje – w przyszłą niedzielę.
  3. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Niech nam też nigdy nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w niedzielę po mszach św. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód w sobotę lub o innej godz., prosimy
   o zgłoszenie w zakrystii. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże  i podaruj polskim misjonarzom  1 grosz za
   1 przejechany kilometr.
  4. Za tydzień – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem dzień wdzięczności rodzicom, dziadkom i emerytom z uwagi na przypadające tego dnia wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  5. Nasze parafialne Koło Caritas włącza się podobnie jak w roku poprzednim w akcję „Plecak”. Otrzymaliśmy 30 plecaków dla dzieci. Trzeba wypełnić je przyborami. Parafialne Koło Caritas prosi o wsparcie tej akcji. Dziś po mszach św. panie z Koła Caritas będą zbierać ofiary do puszek na ten cel. 
  6. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXIV, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat  i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem gostynińskiej grupy jest ks. Paweł Czarnecki, wikariusz z par. św. Marcina. Można już dokonywać zapisów. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy pielgrzym duchowy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
  7. Wyjazd pielgrzymów do Francji w najbliższą środę o godz. 4.30 z parkingu kościelnego.

Dodaj komentarz