Ogłoszenia Parafialne

XVI Niedziela zwykła, 21.07.13 r.

 

 1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych! Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zastawiając się wakacjami, oddaleniem świątyni.
 2. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. 
 3. W czwartek – 25 lipca – przypada święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości. Uroczystość odpustowa na starym cmentarzu, któremu św. Jakub patronuje – w przyszłą niedzielę.
 4. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Kościele 14 tydzień św. Krzysztofa, podczas którego codziennie będziemy się modlić o opiekę i Boże błogosławieństwo na czas naszych podróży. Szczególnie będziemy to czynić w czwartek, w liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa. Oddając się w opiekę św. Krzysztofowi na czas kierowania pojazdami, pamiętajmy jednak o rozwadze i ostrożności. Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Pamiętajmy, że większości tragedii na drogach dałoby się uniknąć przy zachowaniu podstawowych zasad ostrożności. W czwartek po mszy św. będzie możliwość poświęcenia pojazdów mechanicznych. Gdyby ktoś nie mógł być w czwartek, a chciałby poświęcić samochód dziś, w przyszłą niedzielę lub w inny dzień, prosimy o zgłoszenie w zakrystii.
 5. W zawiązku z tym tygodniem, gdy modlimy się za kierujących pojazdami, organizacja misyjna MIVA kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże  i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 przejechany kilometr. Dziś po mszach św. zbiórka do puszek na misyjne dzieło MIVA.
 6. W piątek 26 lipca, kościół wspomina w liturgii świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.
 7. W każdą środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w każdy czwartek – od godz. 16.00 na adorację Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy wraz z bł. JP II.
 8. Nasze parafialne Koło Caritas włącza się w akcję „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się
  z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas
 9. 6 sierpnia wyrusza z Płocka XXXII Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Plakat i informacje znajdują się w gablocie lub na stronie internetowej parafii. Przewodnikiem naszej grupy jest ks. Mariusz. Zapisy w kancelarii parafialnej. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w płockiej pielgrzymce. Wraz z pielgrzymką płocką „wędrują” także pielgrzymi duchowi. Zachęcamy do takiej formy pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą uczestniczyć w pielgrzymowaniu pieszym. Każdy duchowy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma z codziennym programem pielgrzymkowym i modlitwami. Zapisy – w kancelarii.
 10. W związku z artykułem szkalującym ks. Damiana i naszą parafię, jak wiemy zostało wystosowane sprostowanie i przeproszenie na stronach Gazety Lokalnej oraz w Internecie. W minioną środę w kancelarii parafialnej, w obecności ks. Proboszcza, autor wspomnianego artykułu – pan Konrad Sobczyk osobiście przeprosił ks. Damiana oraz wszystkich, których ten artykuł dotknął.
 11. Jest nowy, wakacyjny numer parafialnego czasopisma „W promieniach miłosierdzia” a w nim: oblicza medialnej manipulacji, zdrowe wakacje, ksiązki, które warto przeczytać oraz relacje z wydarzeń duszpasterskich m.in. nasza redakcja na warsztatach w Kielcach, o ministrantach,o scholi, jest także fotorelacja z pielgrzymki na Podlasie i wiele innych.

Dodaj komentarz