Ogłoszenia Parafialne

XVI Niedziela zwykła 23.07.2017 r.

 1. W najbliższy wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym męczennikiem. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem (Dz 12,1-2). Jego krótkie życie świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości. W parafii św. Marcina Uroczystość odpustowa na starym cmentarzu, któremu św. Jakub patronuje w niedzielę 30 lipca. Ks. Dziekan serdecznie zaprasza. 
 2. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu.
  Z lekkomyślnego braku odpowiedzialności należy się spowiadać i czynić poprawę. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów w naszej parafii odbędzie się w we wtorek po wieczornej mszy św. i w niedzielę 30 lipca po wszystkich mszach św. Gdyby ktoś chciałby poświęcić samochód innego dnia, prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże i podaruj polskim misjonarzom
  1 grosz za 1 przejechany km.
 3. Także tego dnia modlitwy w intencji dzieci nienarodzonych. Na eucharystię o godz. 17.00 zapraszamy też członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
 4. W środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy św. Joachima i św. Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. W dzisiejszych trudnych czasach pomniejszania roli rodziny warto zwrócić się
  w modlitwie do tych świętych małżonków, prosząc o pomoc w budowaniu silnej Bogiem polskiej rodziny. Módlmy się też za naszych rodziców i dziadków – tych żyjących i tych powołanych już do wieczności. Uczynimy to we wspólnocie parafialnej podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 i podczas nowenny do MB Nieustającej Pomocy.
 5. W czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 litania do św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 6. Przypominamy, że popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna
  w wakacje: Wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
 7. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXVI, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat 
  i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem gostynińskiej grupy jest ks. Kamil Kowalski, wikariusz z par. św. Marcina. Można już dokonywać zapisów. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy  nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy. 
 8. Z okazji 20-lecia naszej parafii zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie literackim. Z tyłu na stoliku są wyłożone kartki z informacją o tym konkursie. Zainteresowanych zachęcamy do wzięcia tej informacji i oczywiście do wzięcia udziału w konkursie.
 9. Szkoła Podstawowa nr 1 w Gostyninie opracowuje książkę w związku z jej stuleciem. Poszukuje zdjęć i przedwojennych świadectw. Gdyby ktoś takowe posiadał prosimy o przekazanie ich do sekretariatu szkoły, materiały zostanę zeskanowane i oddane ich właścicielom.

Dodaj komentarz