Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela zwykła 27.07.2014 r.

 1. Niedzielna msza św. popołudniowa przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. 
 2. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić 70 rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny winni jesteśmy naszą modlitewną pamięć.
 3. Jest to zarazem pierwszy Piątek sierpnia. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Od godz. 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i Msza św. wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 4. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Msza św. dla Kół Żywego Różańca o godz. 9.00
 5. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 6. Sierpień tradycyjnie przeżywany jest jako miesiąc trzeźwości. Przez wyrzeczenie się picia napojów alkoholowych chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
 7. 6 sierpnia, wyruszy już po raz XXXIII, Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat i niezbędne informacje – w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem gostynińskiej grupy żółtej  będzie ks. Paweł Czarnecki, wikariusz z par. św. Marcina. Można już dokonywać zapisów. Zachęcamy również do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy.  
 8. Jak co roku pielgrzymi płoccy zatrzymują się w Gostyninie na obiedzie. Zachęcamy do gościnnego przyjęcia pielgrzymów w naszym mieście.
 9. Podczas Uroczystości Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia – odbędzie się w Suserzu koronacja obrazu Matki Bożej. Jak w roku poprzednim zachęcamy do pieszej pielgrzymki. W tym roku będą pamiątkowe znaczki. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii. Będzie również możliwość pojechania lub powrotu autokarem. Przy zapisie prosimy o informację czym będziemy wracać.
 10. Z okazji koronacji organizowany jest uroczysty koncert pochodzącej z Gostynina solistki Warszawskiej Opery Kameralnej oraz Opery Quartet – p. Doroty Lachowicz. Koncert promujący płytę „Ave Maryja” odbędzie się 2 sierpnia o godz. 17.45 w kościele w Suserzu. Ks. Proboszcz oraz artyści serdecznie wszystkich zapraszają.       
 11. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje spotkanie z posłem RP Maciejem Małeckim z PiS-u. Spotkanie odbędzie się jutro po mszy św. popołudniowej ok. godz. 17.30 w sali parafialnej. Temat spotkania: “Katolickie media w dzisiejszych czasach”. Serdecznie zapraszamy.
 12. Koła Żywego Różańca organizują 9 sierpnia pielgrzymkę do Obór. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.
 13. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas

Dodaj komentarz