Ogłoszenia Parafialne

XVII niedziela zwykła 30.07.17 r.

 1. Kończymy dziś XVIII Tydzień św. Krzysztofa. Modlitwę oganiającą kierowców i wszystkich podróżujących podejmowaliśmy 25 lipca w liturgiczne św. Krzysztofa. Ten tydzień przypominał nam, ludziom wierzącym, że o św. Krzysztofie warto pamiętać podczas wakacyjnych wojaży oraz prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu. Dziś po mszach św. święcimy samochodów i inne pojazdy. Kapłan odmówi modlitwę w kościele, a po mszy św. wyjdzie na plac, by dokonać poświęcenia. Prosimy, by wszyscy, którzy chcę, by ich pojazdy zostały poświęcone pozostali chwilę przy swoim pojeździe. Ofiary, które będziemy mogli złożyć podczas poświęcenia pojazdów  przeznaczone są na organizację misyjną MIVA, która jak co roku kieruje do nas Apel: podziękuj za bezpieczne podróże i podaruj polskim misjonarzom 1 grosz za 1 przejechany km.
 2. We wtorek rozpoczyna się sierpień, miesiąc wielu ważnych wydarzeń w historii naszej Ojczyzny, miesiąc pieszych pielgrzymek do tronu Jasnogórskiej Madonny oraz miesiąc wytężonej pracy przy żniwach. Wesprzyjmy modlitwą nasz kraj i podejmujących trudy pielgrzymki bądź pracy na polu. W tradycji polskiej sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Zachęcamy do powstrzymywania się od napojów alkoholowych. Naszą decyzję możemy ofiarować  w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu.
 3. Tego dnia przypada też 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Niech wspomnienie tego patriotycznego zrywu przypomina nam nieustannie o potrzebie modlitwy za naszą umiłowaną Ojczyznę, za tych, którzy za jej wolność oddali życie, oraz za tych, którym powierzono odpowiedzialne stanowiska.
 4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota sierpnia. W czwartek naszą modlitwę ofiarujemy za powołanych do służby Bożej oraz o nowe i święte powołania. Po wieczornej mszy św. modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. W pierwszy piątek odwiedziny starszych i chorych parafian z Komunią świętą od godz. 9.00, a po południu zapraszamy na adorację NS od godz. 15.00. Możliwość skorzystania ze spowiedzi od godz. 16.30. W sobotę msza św. dla Kół Żywego Różańca o godz. 9.00
 5. Za tydzień pierwsza niedziela sierpnia. Po sumie Adoracja Najświętszego Sakramentu. Tego dnia przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Szczawinie Kościelnym uroczystość odpustowa.
 6. W niedzielę 6 sierpnia, wyruszy 36. Piesza Pielgrzymka z Płocka do Częstochowy. Plakat  i niezbędne informacje znajdują się w gablocie oraz na stronie parafii. Przewodnikiem gostynińskiej grupy jest ks. Kamil Kowalski, wikariusz z par. św. Marcina. Zapisy
  w kancelarii do czwartku. Zdanie bagaży w piątek 4 sierpnia o godz. 17.00 na parkingu przy kościele parafialnym św. Marcina w Gostyninie. Po zdaniu bagaży o godz. 17.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne przed pielgrzymką. Zachęcamy także do duchowego pielgrzymowania wszystkich, którzy  nie mogą pielgrzymować pieszo. Przy zapisie każdy otrzyma modlitewnik pielgrzymkowy.
 7. Pielgrzymi płoccy zatrzymują się w Gostyninie na obiedzie. Zachęcamy do gościnnego przyjęcia pielgrzymów w naszym mieście.
 8. W intencji Pielgrzymów będziemy modlili się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Apeli Jasnogórskich od 7 do 13 sierpnia o godz. 20.30. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. Na pierwszy – 6 sierpnia – jak co roku zapraszamy do pobliskiego Sokołowa.
 9. Popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
 10. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Feliksa Babiżewskiego. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz