Ogłoszenia Parafialne

XVIII niedziela zwykła 3.08.2013 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela sierpnia. Po Sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja eucharystyczna.
 2. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa przez okres wakacji jest tylko o godz. 19.00, codzienne – o godz. 7.00 i 17.00. W niedzielę 11 sierpnia przyjęliśmy intencje na msze św. o godz. 16.00 i 17.30. Tych mszy św. nie będzie. Obie intencje zostały przeniesione na godz. 19.00. Jeżeli proszący chcieliby inaczej – prosimy o zgłoszenie się do kancelarii w celu ustalenia odpowiedniej godziny.
 3. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Warto pamiętać o tym nie tylko w modlitwach, ale dokonywać pewnych wyrzeczeń. Postawa naszej abstynencji pomoże innym zerwać z nałogiem.
 4. We wtorek Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje Bóstwo wobec trzech wybranych uczniów. W ten sposób pomógł im przyjąć w przyszłości prawdę o swoim zmartwychwstaniu. Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00. W Szczawinie Kościelnym uroczystość odpustowa.
 5. We wtorek także wyrusza z Płocka XXXII Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. Plaka i niezbędne informacje znajdują się w gablocie i w Internecie. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w płockiej pielgrzymce. Chętnych na piesze pielgrzymowanie przewodnik naszej, żółtej grupy pielgrzymkowej, ks. Mariusz zaprasza na spotkanie dziś na godzinę 18.00.
 6. Jak co roku pielgrzymi płoccy zatrzymują się w Gostyninie na obiedzie. Prosimy o gościnne przyjęcie pielgrzymów w naszym mieście.
 7. Z pielgrzymką płocką jak co roku możemy także pielgrzymować duchowo. Zachęcamy do takiej formy pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymowaniu pieszym. Każdy duchowy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma z codziennym programem pielgrzymkowym i modlitwami. Zapisy w kancelarii. 
 8. W intencji Pielgrzymów będziemy modlili się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Wieczornych Apeli Jasnogórskich od 7 do 13 sierpnia o godz. 20.30. Zapraszamy do udziału w tych spotkaniach. 6 sierpnia – na pierwszy Apel razem z Pielgrzymką Płocką. – zapraszamy do pobliskiego Sokołowa.
 9. 15 sierpnia przypada również Uroczystość odpustowa w sanktuarium maryjnym w Suserzu. Parafie gostynińskie organizują jednodniową pielgrzymkę pieszą do Suserza. Wyjście 15 sierpnia o godz. 6.30 z parafii św. Marcina, nasi parafianie dołączą po drodze. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne w czwartek, 8 sierpnia, o godz. 20.00 w parafii św. Marcina 
 10. Za miesiąc – jak co roku pielgrzymujemy do Skępego. Część parafian dojeżdża na Uroczystości odpustowe w Skępem autokarem Przyjmujemy już zapisy na autokar – w kancelarii lub w zakrystii.
 11. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas
 12. Narzeczonym przypominamy, że dziś odbędzie się II spotkanie dla narzeczonych poświęcone tematyce: „Odpowiedzialne rodzicielstwo i regulacja poczęć”. Za tydzień – spotkanie III.

 

 

Dodaj komentarz