Ogłoszenia Parafialne

XVIII niedziela zwykła 3.08.2014 r.

 1. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa przez okres wakacji czyli do końca sierpnia jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. 
 2. Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Do powstrzymania się od spożywania alkoholu w tym miesiącu jesteśmy zachęcani wszyscy, a nie tylko ci, którzy mają z tym problem. Chodzi o to, byśmy przez swoją postawę przeciwstawili się kulturze picia w naszym kraju. Nasz gest możemy również ofiarować w intencji kogoś z naszej rodziny czy znajomych, którzy mają problemy z nadużywaniem alkoholu i sami już nie potrafią z tego wyjść. Być może nasza ofiara połączona z modlitwą wyprosi im łaskę odwrócenia się od tego nałogu.
 3. W najbliższą środę, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Oddajemy w nim cześć Chrystusowi, który przed swoją męką pragnął umocnić swoich uczniów i ukazał im swoją chwałę. W ten sposób również my możemy być pewni, że zostaliśmy powołani do tej samej chwały z Chrystusem. Msze święte o godz. 7.00 i 17.00. W Szczawinie Kościelnym uroczystość odpustowa.
 4. Także w środę wyrusza z Płocka XXXIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Niezbędne informacje znajdują się w gablocie i w Internecie. Przewodnikiem gostynińskiej grupy żółtej  będzie ks. Paweł Czarnecki, wikariusz z par. św. Marcina. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w płockiej pielgrzymce. Zapisy w kancelarii.
 5. Jak co roku pielgrzymi płoccy zatrzymują się w Gostyninie na obiedzie. Zachęcamy do gościnnego przyjęcia pielgrzymów w naszym mieście.
 6. Z pielgrzymką płocką możemy także pielgrzymować duchowo. Zachęcamy do takiej formy pielgrzymowania zwłaszcza tych, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymowaniu pieszym. Każdy duchowy pielgrzym otrzyma książeczkę pielgrzyma z codziennym programem pielgrzymkowym i modlitwami. Zapisy w kancelarii. 
 7. W intencji Pielgrzymów będziemy modlili się codziennie w czasie Mszy św. oraz podczas Wieczornych Apeli Jasnogórskich od 7 do 13 sierpnia o godz. 20.00. Zapraszamy do udziału
  w tych spotkaniach. 6 sierpnia – na pierwszy Apel razem z Pielgrzymką Płocką. – zapraszamy do pobliskiego Sokołowa.
 8. Podczas Uroczystości Wniebowzięcia NMP – 15 sierpnia – odbędzie się koronacja obrazu Matki Bożej w Suserzu. Zachęcamy do pieszej pielgrzymki. Grupę pielgrzymkową z Gostynina będzie prowadzić nasza parafia. Jeśli będą chętni, będzie również możliwość pojechania do Suserza autokarem. Zapisy na pielgrzymkę pieszą i autokarową w kancelarii. Wyjście 15 sierpnia o godz. 6.30 z naszego kościoła. Spotkanie organizacyjne we wtorek, 12 sierpnia, o godz. 18.00 w naszym kościele.   
 9. Koła Żywego Różańca organizują 9 sierpnia pielgrzymkę do Obór. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła.
 10. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Wyjazd 6 września (sobota). koszt ok. 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u p. Marii tel. 720052474.

11. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas

 

Dodaj komentarz