Ogłoszenia Parafialne

XX Niedziela zwykła 14.08.16 r.

  1. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując rezygnację z picia napojów alkoholowych, przepraszajmy Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
  2. Dziś wczesnym rankiem zakończyła się XXXV Piesza Pielgrzymka diecezji płockiej na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom duchowym, którzy podczas jej trwania wspierali ją swoimi modlitwami. Bóg zapłać wszystkim, którzy gromadzili się na wspólną modlitwę w godzinie Apelu Jasnogórskiego.
  3. Jutro, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. w naszej polskiej tradycji zwane świętem Matki Bożej Zielnej. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Wdzięczni Maryi za opiekę, przynosimy tego dnia do świątyń bukiety z ziół, kłosów i kwiatów. Kościół je błogosławi, aby stały się znakiem naszego dziękczynienia. Poświęcone wiązanki zanosimy do domów i mieszkań. Msze Święte w tym dniu o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
  4. Jutro z naszego kościoła wyrusza już po raz 5-ty pielgrzymka piesza do Suserza. O godz. 6.00 nabożeństwo pożegnania pielgrzymów, po którym wyruszymy na szlak pielgrzymkowy. Można się jeszcze dziś zapisywać w kancelarii lub zakrystii po mszach św.
  5. Zwrócono się z prośbą o zorganizowanie wyjazdu do Suserza autokarem, gdyż nie wszyscy mogą pielgrzymować pieszo. Wyjazd o 10.45 z parkingu. 
  6. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  7. Popołudniowa niedzielna msza św. przez okres wakacji jest tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00.  Kancelaria parafialna w wakacje: wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
  8. Myślimy już o pielgrzymce pieszej do Skępego. Serdecznie zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału. Możemy już dokonywać zapisów. 
  9. Na Uroczystości odpustowe – 8 września – część parafian dojeżdża do Skępego autokarem Przyjmujemy także zapisy na wyjazd autokarem. Dobrze by było, by nasi parafianie wzięli udział w wyjeździe organizowanym przez naszą parafię. Koszt 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
  10. Koła Żywego Różańca organizują w dniach 11-12 września pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt ok. 120 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy u p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej

Dodaj komentarz