Ogłoszenia Parafialne

XX Niedziela zwykła 17.08.2014 r.

 1. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
 2. W czwartek zakończyła się 33 PPDP na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim pątnikom. W naszej grupie gostynińskiej wędrowało 58 pielgrzymów. Bóg zapłać także pątnikom duchowym – codziennie gromadziło się na Apelu ok. 50 osób.  
 3. W piątek, 15 sierpnia odbyła się III Piesza Pielgrzymka do Suserza. Trud pielgrzymi podjęło ok. 160 pątników. Autokarem – 50. Bardzo wielu dojechało samochodami. Bóg zapłać za pielgrzymi trud i świadectwo wiary.
 4. Myślimy już o pielgrzymce do Skępego. Każda piesza pielgrzymka jest niesamowitym doświadczeniem rekolekcji w drodze. Skępską ma też swój niepowtarzalny urok. W tym roku będziemy wędrować do Skępego w sobotę i w niedzielę. Serdecznie więc zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału. Możemy już dokonywać zapisów.
 5. Na Uroczystości odpustowe w Skępem – 8 września – część parafian dojeżdża do Skępego autokarem Przyjmujemy zgłoszenia na autokar. Dobrze by było, by nasi parafianie wzięli udział w wyjeździe organizowanym przez naszą parafię. Zapisy u p. Ewy.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Wyjazd 6 września (sobota). koszt ok. 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u p. Marii tel. 720052474.
 7. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do św. Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu w dniach 13 – 14 września. Koszt 140 zł. (w tym nocleg i obiad).
 8. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas. Do akcji pragnie przyłączyć się Forum Młodych PiS-u. W przyszłą niedzielę po mszach św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na ten właśnie cel. Zebrane ofiary przekaże Parafialnemu Kołu Caritas.
 9. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa jeszcze dziś i za tydzień jest tylko o godz. 19.00.
 10. We wtorek po wieczornej mszy św. – ok. godz.17.45 zapraszamy na spotkanie poświęcone  wakacyjnemu dzieci ze scholi wraz z rodzicami.
 11. Za tydzień do „Gościa Niedzielnego” na płycie CD dołączona będzie 1 część „Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej. następne płyty ukażą się 14 września i 5 października. prosimy o ewentualne zamówienia do p. Ewy.
 12. Ktoś nieustannie zaśmieca nasz kościół przynoszonymi karteczkami. Najczęściej jest na nich treść nowenny do św. Judy Tadeusza ale też i inne. Z poleceniem odmawiania codziennie w kościele tym lub innym. Bardzo proszę, by nie zostawiać takich karteczek. Ktoś to specjalnie drukuje, rozdaje. Postępowanie w proponowany sposób graniczy z zabobonem. A więc więcej może być w tym zła niż dobra. 

 

 

Dodaj komentarz