XX Niedziela zwykła 17.08.2014 r.

 1. Pamiętajmy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie.
 2. W czwartek zakończyła się 33 PPDP na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim pątnikom. W naszej grupie gostynińskiej wędrowało 58 pielgrzymów. Bóg zapłać także pątnikom duchowym – codziennie gromadziło się na Apelu ok. 50 osób.  
 3. W piątek, 15 sierpnia odbyła się III Piesza Pielgrzymka do Suserza. Trud pielgrzymi podjęło ok. 160 pątników. Autokarem – 50. Bardzo wielu dojechało samochodami. Bóg zapłać za pielgrzymi trud i świadectwo wiary.
 4. Myślimy już o pielgrzymce do Skępego. Każda piesza pielgrzymka jest niesamowitym doświadczeniem rekolekcji w drodze. Skępską ma też swój niepowtarzalny urok. W tym roku będziemy wędrować do Skępego w sobotę i w niedzielę. Serdecznie więc zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału. Możemy już dokonywać zapisów.
 5. Na Uroczystości odpustowe w Skępem – 8 września – część parafian dojeżdża do Skępego autokarem Przyjmujemy zgłoszenia na autokar. Dobrze by było, by nasi parafianie wzięli udział w wyjeździe organizowanym przez naszą parafię. Zapisy u p. Ewy.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Wyjazd 6 września (sobota). koszt ok. 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u p. Marii tel. 720052474.
 7. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do św. Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu w dniach 13 – 14 września. Koszt 140 zł. (w tym nocleg i obiad).
 8. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas. Do akcji pragnie przyłączyć się Forum Młodych PiS-u. W przyszłą niedzielę po mszach św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na ten właśnie cel. Zebrane ofiary przekaże Parafialnemu Kołu Caritas.
 9. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa jeszcze dziś i za tydzień jest tylko o godz. 19.00.
 10. We wtorek po wieczornej mszy św. – ok. godz.17.45 zapraszamy na spotkanie poświęcone  wakacyjnemu dzieci ze scholi wraz z rodzicami.
 11. Za tydzień do „Gościa Niedzielnego” na płycie CD dołączona będzie 1 część „Dzienniczka” św. siostry Faustyny Kowalskiej. następne płyty ukażą się 14 września i 5 października. prosimy o ewentualne zamówienia do p. Ewy.
 12. Ktoś nieustannie zaśmieca nasz kościół przynoszonymi karteczkami. Najczęściej jest na nich treść nowenny do św. Judy Tadeusza ale też i inne. Z poleceniem odmawiania codziennie w kościele tym lub innym. Bardzo proszę, by nie zostawiać takich karteczek. Ktoś to specjalnie drukuje, rozdaje. Postępowanie w proponowany sposób graniczy z zabobonem. A więc więcej może być w tym zła niż dobra. 

 

 

Dodaj komentarz