Ogłoszenia Parafialne

XX Niedziela zwykła 18.08.2013 r.

 

 1. W środę zakończyła się 32 PPDP na Jasną Górę. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim pątnikom, Bóg zapłać ks. Mariuszowi – przewodnikowi naszej, gostynińskiej, żółtej grupy. Bóg zapłać także pątnikom duchowym – codziennie gromadziło się na Apelu ponad 60 osób, na ostatnim Apelu było ponad 90. 
 2. W czwartek, 15 sierpnia odbyła się II Piesza Pielgrzymka do Suserza. Trud pielgrzymi podjęło ok. 140 pątników. Bardzo wielu dojechało samochodami. Bp Alojzy Orszulik, biskup senior diec. łowickiej zaprasza nas już dziś za rok, na następną pielgrzymkę oraz na koronację obrazu Matki Bożej Suserskiej papieskimi koronami.
 3. Przypominamy, że niedzielna msza św. popołudniowa jeszcze dziś i za tydzień jest tylko o godz. 19.00.
 4. Przeżywamy sierpień – miesiąc trzeźwości. Podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie, a także chcemy ćwiczyć naszą wolę, by była coraz silniejsza i bardziej konsekwentna
 5. Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii organizuje autokarową pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na pierwszoczwartkową modlitwę za rodziny oraz w obronie życia poczętego w dniu 5 września. Ogłoszenie w gablocie. Koszt ok. 40 zł.
 6. Na Uroczystości odpustowe w Skępem – 8 września – część parafian dojeżdża do Skępego autokarem Przyjmujemy zgłoszenia na autokar.
 7. Koła Różańcowe organizują w dniach 7 – 8 września autokarową pielgrzymkę: Gietrzwałd – Wykrocie – Olsztyn. Koszt (przejazd nocleg i obiad ok. 130 zł. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.
 8. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas.
 9. Narzeczonym przypominamy, że dziś odbędzie się I spotkanie dla narzeczonych nt.: „O potrzebie przygotowania do małżeństwa oraz Małżeństwo chrześcijańskie jako sakrament”. Za tydzień – spotkanie IV.
 10. Jutro po wieczornej mszy św. – ok. godz.17.45 zapraszam na spotkanie dzieci ze scholi wraz z rodzicami poświęcone naszemu wyjazdowi wakacyjnemu.
 11. Biskup Płocki Piotr Libera mianował ks. Mariusza Stasiaka wikariuszem parafii Strzegowo z dniem 21 sierpnia. W imieniu własnym i – mam nadzieję – że nas wszystkich dziękuję ks. Mariuszowi za jego 3 lata posługi w naszej parafii, za pracę katechetyczną i duszpasterską, życząc Bożego błogosławieństwa na nowej placówce. Niestety nie możemy dziś osobiście pożegnać ks. Mariusza. Jest na pielgrzymce we Włoszech. Być może, gdy będzie wyjeżdżał będzie można osobiście złożyć mu wyrazy podziękowań i życzyć owocnej pracy na następnej placówce.    

 

 

Dodaj komentarz