Ogłoszenia Parafialne

XX niedziela zwykła 20.08.17 r.

 1. Przypominamy, że sierpień jest miesiącem trzeźwości narodowej.
 2. Jeszcze dziś i za tydzień niedzielna msza św. popołudniowa tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Kancelaria: wtorek – piątek godz. 16.00 – 16.50; sobota godz. 8.00 – 9.00.
 3. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 4. W sobotę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Przypominał o tym św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
 5. To także wspomnienie liturgiczne św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Małej Arabki, której relikwie są w naszym kościele. Ponieważ w Polsce tego dnia przypada święto MB, w liturgii wspominamy ją dzień wcześniej, czyli we piątek. Po mszy św. wieczornej, modlitwy za jej pośrednictwem oraz możliwość uczczenia świętej przez ucałowanie jej relikwii.
 6. Na modlitwę tego dnia zapraszamy też członków Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego na comiesięczne czuwanie modlitewne.
 7. W dniach 6 – 10 września odbędzie się 409 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Serdecznie więc zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału. Zapisy w kancelarii lub u p. Ewy. Spotkanie organizacyjne 29 sierpnia po mszy św. o godz. 18.00 w par. św. Marcina.
 8. Organizujemy również wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe w Skępem. Koszt 25 zł.  Zapisy u p. Ewy.
 9. Koła Żywego Różańca organizują w dniach 9 – 11 września pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt ok. 130 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy u p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej
 10. Do sanktuarium maryjnego w Suserzu w VI-tej pieszej pielgrzymce z obu parafii gostynińskich uczestniczyło ok. 160 pątników. Serdeczne Bóg zapłać za trud pielgrzymi i świadectwo wiary.
 11. Biskup Płocki Piotr Libera mianował ks. Wojciecha Piórkowskiego wikariuszem parafii p.w. św. Jadwigi w Płocku. Ks. Wojciech w naszej parafii opiekował się KŻR, wspólnotą Margaretek, Apostolatem Złota Róża, wspólnotą wdów i wdowców, Kołem Biblijnym, grupą dorosłych lektorów, wspólnotą rodzin z problemem alkoholowym, przygotowywał młodzież gimnazjalną do bierzmowania, dbał o dekorację naszej świątyni. Dziękujemy dziś ks. Wojciechowi za wszelkie dobro, jakie czynił w naszej parafii. Także za jego posługę w konfesjonale oraz głoszenie Słowa Bożego. Z całego serca życzymy owocnej pracy duszpasterskiej na nowej placówce. Życzymy także, by o nas nie zapominał oraz obiecujemy pamięć modlitewną. Ks. Wojciech jest dziś nieobecny, gdyż kończy coroczne rekolekcje wraz ze wspólnotą rodzin problemem alkoholowym w Gietrzwałdzie. Ostatnią mszę św. będzie sprawował w naszej parafii we wtorek o godz. 17.00. Jeśli ktoś ma życzenie jeszcze raz z nim się spotkać i pożegnać, zapraszamy na wtorkową eucharystię. 
 12. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. Dariusz Sielczak. Przywitamy go za tydzień.

Dodaj komentarz