Ogłoszenia Parafialne

XXI niedziela zwykła 21.08.2016 r.

 1. Przed nami ostatnie 10 dni miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych.  
 2. Jutro przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek, 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej. Jesteśmy po nawiedzeniu naszej parafii przez Obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Będziemy modlić się o dobre owoce nawiedzenia. Ponowimy również Akt zawierzenia naszej parafii Matce Bożej. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 3. Także w piątek przypada wspomnienie liturgiczne św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Małej Arabki, której relikwie są w naszym kościele. Ponieważ w Polsce tego dnia przypada święto MB, w liturgii wspominamy ją dzień wcześniej, czyli w czwartek. Po mszy św. wieczornej, modlitwy za jej pośrednictwem oraz możliwość uczczenia świętej przez ucałowanie jej relikwii.
 4. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 5. Jeszcze dziś i za tydzień niedzielna msza św. jest tylko o godz. 19.00. Kancelaria parafialna w wakacje: wtorek – piątek od godz. 16.00 do 16.50, w sobotę od 8.00 do 9.00.
 6. W dniach 6 – 10 września odbędzie się 408 piesza pielgrzymka do Skępego. Serdecznie zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału. Nawet tylko w jedną stronę. Zapisy w kancelarii parafialnej. 
 7. Na Uroczystości odpustowe do Skępego – czyli na 8 września – pielgrzymujemy także autokarem. Koszt 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
 8. Koła Żywego Różańca organizują w dniach 10 – 11 września pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Koszt ok. 120 zł. Szczegóły w gablocie. Zapisy u p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej
 9. Biskup Płocki Piotr Libera mianował ks. Marka Piątkiewicza, wikariusza naszej parafii, zastępcą kierownika Ośrodka Charytatywno-Szkoleniowego Caritas Diecezji Płockiej im. Bł. Abp. A.J. Nowowiejskiego w Popowie – Letnisku oraz ojcem duchownym tego Ośrodka. Ks. Markowi dziękujemy za wszelkie dobro jakie czynił w naszej wspólnocie podczas ostatniego roku. Z całego też serca życzymy owocnej pracy duszpasterskiej na nowej placówce. Życzymy także, by o nas nie zapominał oraz obiecujemy pamięć modlitewną.
 10. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. mgr Jarosław Kowalczyk. Pracę rozpocznie 1 września. 
 11. Dzieci ze scholi zapraszam na powakacyjne spotkanie w sobotę na godz. 11.00

 

Dodaj komentarz