Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela zwykła 23.08.15 r.

  1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
  2. Jeszcze dziś i za tydzień niedzielna msza św. popołudniowa tylko o godz. 19.00. Codzienne msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Kancelaria: wtorek – piątek godz. 16.00 – 16.50; sobota godz. 8.00 – 9.00.
  3. W środę Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Przypominał o tym św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. W osobistych i wspólnych modlitwach pamiętajmy, że Obraz Matki Bożej Częstochowskiej peregrynuje prze naszą diecezję. Będziemy modlić się o dobre owoce nawiedzenia także w naszej parafii. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
  4. Także w środę wspomnienie liturgiczne św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Małej Arabki, której relikwie są w naszym kościele. Ponieważ w Polsce tego dnia przypada święto MB, w liturgii wspominamy ją dzień wcześniej, czyli we wtorek. Po mszy św. wieczornej, modlitwy za jej pośrednictwem oraz możliwość uczczenia świętej przez ucałowanie jej relikwii.
  5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje 5 września pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia  w Rodzinie. Koszt ok. 35 zł. Zapisy u p. Ewy lub u p. Marii Przybysz. 
  6. W dniach 6 – 10 września odbędzie się 407 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Serdecznie więc zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału. Zapisy w kancelarii lub u p. Ewy. Spotkanie dla pielgrzymów – 26 sierpnia po mszy św. o godz. 18.00 w parafii p.w. św. Marcina.
  7. Organizujemy również wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe w Skępem. Koszt – w zależności od ilości wyjeżdżających, ok.  20 – 25 zł.  Zapisy u p. Ewy
  8. Koła Żywego Różańca w dniach 12 – 13 września organizują pielgrzymkę do Gietrzwałdu. Program w gablocie.Zapisy u p. Ewy lub p. Janki Skibińskiej.  

 

 

 

Dodaj komentarz