Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela zwykła 24.08.2014 r.

  1. Przed nami ostatni tydzień miesiąca trzeźwości, a zarazem dla niektórych ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy.
  2. Wszystkich zaś, którzy nie radzą już sobie z problemem nadmiernego spożywana alkoholu, jak też ich bliskim, przypominamy, że fachową, kompleksową pomoc mogą otrzymać w naszej parafii. Spotkania grupy AA w każdą niedzielę po mszy św. o godz. 9.00, spotkania grupy Rodzin z problemem alkoholowym – w piątki co dwa tygodnie
  3. We wtorek Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał św. Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Pamiętajmy, aby w tym dniu szczególnie dziękować Bogu za dar tej najlepszej z Matek. Msze św. w naszym kościele będą o godz. 7.00 i 17.00
  4. Decyzją Biskupa Płockiego, 26 sierpnia – w Dniu modlitw za Prześladowany Kościół na Bliskim Wschodzie – ofiary zebrane na tacę przeznaczamy na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie Sekcja Polska. Uzyskane środki finansowe trafią do cierpiących chrześcijan w Iraku.
  5. W dniach 6 – 10 września odbędzie się Piesza pielgrzymka do Skępego. W tym roku będziemy wędrować do Skępego w sobotę i w niedzielę. Serdecznie więc zachęcamy do licznego wzięcia w niej udziału – przynajmniej w jedną stronę. Zapisy w kancelarii lub u p. Ewy.  
  6. Organizujemy również wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe w Skępem. Zapisy u p. Ewy.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie. Wyjazd 6 września (sobota). koszt ok. 35 zł. Zapisy w kancelarii parafialnej oraz u p. Marii, przewodniczącej Koła, tel. 720052474.
  8. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do św. Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu w dniach 13 – 14 września. Koszt 140 zł. (w tym nocleg i obiad).
  9. Przypominamy o akcji Caritasu: „Tornister pełen uśmiechów”. Zwracamy się jeszcze raz z prośbą o przekazywanie środków na przybory lub ich zakup i dostarczenie do Koła Caritas. Do akcji przyłącza się Forum Młodych PiS-u. Dziś po mszach św. młodzież będzie zbierać ofiary do puszek na ten właśnie cel. Zebrane ofiary przekaże Parafialnemu Kołu Caritas.
  10. Od następnej niedzieli wraca przedwakacyjny porządek mszy św. Msze św. po południu będą o godz. 16.00 i 17.30.

Dodaj komentarz