Ogłoszenia Parafialne

XXI Niedziela zwykła 24.08.2103 r.

  1. Jutro Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej – Pani Jasnogórskiej, której cudowny wizerunek czcimy od ponad sześciu wieków. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Błogosławiony Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. Dzień ten skupia nasze myśli i serca w duchowej stolicy naszego narodu. Podczas popołudniowej mszy św. odnowimy jasnogórskie śluby narodu. 
  2. Dobiegają końca wakacje. Polecajmy w modlitwie Bożej Opatrzności wszystkich wracających do swoich domów. Pomyślmy o dobrym przygotowaniu dzieci i młodzieży do nowego roku szkolnego i katechetycznego przez spotkanie z przebaczającym Panem w sakramencie pojednania. Okazja do spowiedzi dla dzieci szkolnych – codziennie przed mszą św. popołudniową.
  3. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po mszy św. o godz. 12.30  adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Zapraszamy asystę procesyjną oraz dziewczynki sypiące kwiatkami.
  4. W niedzielę, 1 września, przypada kolejna rocznica wybuchu II wojny światowej, która przyniosła potężne niszczycielskie żniwo. Wspomnijmy tego dnia o wszystkich jej bohaterach i ofiarach. Módlmy się także o pokój na świecie, a szczególnie o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach.
  5. Od następnej niedzieli wraca przedwakacyjny porządek mszy św. Msze św. po południu będą o godz. 16.00 i 17.30.
  6. W czwartek – 5 września – Koło Przyjaciół Rodziny Radia Maryja przy naszej parafii organizuje pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu na modlitwę za rodziny oraz w obronie życia poczętego. Zachęcamy do wzięcia w niej udziału. Zapisy w zakrystii. Koszt ok. 40 zł.
  7. W dniach 6 – 10 września odbędzie się Piesza pielgrzymka do Skępego. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce. Jak co roku będzie można także pojechać na uroczystości skępskie autokarem. Zapisy w kancelarii. Spotkanie organizacyjne dla pielgrzymów w parafii św. Marcina – we wtorek 27 sierpnia po mszy św. ok. godz. 18.30.
  8. W dniach 7 – 8 września odbędzie się pielgrzymka trasą: Gietrzwałd – Wykrocie – Olsztyn. Organizatorzy proszą o dokonywanie wpłat  lub przynajmniej zaliczek w tym tygodniu.
  9. 20 – cioro dzieci zostanie w najbliższych dniach obdarowanych plecakami przez Parafialne Koło Caritas. Serdeczne Bóg zapłać składamy za zakup przyborów szkolnych dla dzieci oraz za przekazanie środków pieniężnych na ten cel.
  10. Policja powiatu gostynińskiego zwraca się z apelem przestrzegającym zwłaszcza starsze osoby przed zagrożeniami oszustem metodą na tzw. wnuczka. W ostatnim czasie znów ta metodą dokonano kradzieży na terenie naszego miasta.

Dodaj komentarz