Ogłoszenia Parafialne

XXI niedziela zwykła 27.08.17 r.

 1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominamy więc rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców. Podczas sakramentalnego ślubowania małżonkowie zobowiązywali się do katolickiego wychowania potomstwa.
 2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 3. W piątek rozpoczynamy wrzesień, a po następnej niedzieli rok szkolny. Wraca przedwakacyjny porządek mszy św. Dziś po raz ostatni msza św. popołudniowa tylko o godz. 19.00. Za tydzień już o 16.00 i 17.30. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Młodzież zapraszamy na mszę św. na godz. 16.00.
 4. Kancelaria czynna jeszcze w tym tygodniu według planu wakacyjnego czyli od wtorku do piątku od 16.00 do 17.00 oraz od wtorku do soboty od 8.00 do 9.00 rano.
 5. W tym tygodniu pierwszy piątek i pierwsza sobota września. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych i seniorów z sakramentami świętymi. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia. Od 16.00 możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. Zachęcamy szczególnie dzieci i młodzież, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny.
 6. Piątek przypada 1 września. To również 78. rocznica wybuchu drugiej wojny światowej. Naszą powinnością jest pamięć o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych przez braci po skończonej wojnie w więzieniach politycznych. Podczas piątkowych Mszy Świętych będziemy prosili Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza Święta dla KŻR o godz. 9.00
 8. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 9. W dniach 6 – 10 września 409 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Zachęcamy do licznego w niej udziału. Zapisy w kancelarii lub u p. Ewy. Spotkanie organizacyjne 29 sierpnia po mszy św. o godz. 18.00 w par. św. Marcina.
 10. Wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe w Skępem 8 września. Koszt 25 zł.  Zapisy u p. Ewy.
 11. Koła Żywego Różańca organizują w dniach 9 – 10 września pielgrzymkę do Gietrzwałdu.
 12. Spotkanie dla uczestników pielgrzymki do Fatimy we wtorek po mszy św. wieczornej ok. godz. 17.45.
 13. Po wakacjach wracamy do naszych spotkań z Matką Bożą Częstochowską. Rozpoczniemy je w niedzielę 10 września. Już dziś zapraszamy na mszę św. i czuwanie przy Obrazie mieszkańców ul. Prusa, Piaskowej, Wilczkowskiego, Leśnej. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z duszpasterzami.
 14. Nowym wikariuszem naszej parafii został mianowany ks. mgr Dariusz Sielczak. Ks. Dariusz ma 17 lat kapłaństwa. Ostatnio pracował w parafii Drobin.  Przyjmijmy go serdecznie do naszej wspólnoty oraz otoczmy modlitwą.