Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela zwykła 3.09.17 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna. Od dziś msze św. popołudniowe w niedziele przez cały rok szkolnym godz. 16.00 i 17.30.
 2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczynają nowy rok szkolny. Zatroszczmy się, by rozpoczęły go w imię Boże. Zapraszamy dzieci i młodzież, ich rodziców, nauczycieli  i katechetów na Eucharystię na mszę św.
  o godz. 8.00. Będziemy modlić się o światło i dary Ducha Świętego w nowym roku. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi na początek roku szkolnego. Przez cały tydzień przed mszą św. popołudniową od godz. 16.30.
 3. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Po mszach św. dzieci otrzymują  karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Młodzież zapraszamy na mszę św. na godz. 16.00.
 4. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (spotkania w soboty o godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Ministranci i kandydaci na ministrantów – zbiórka w sobotę o godz. 9.00.
 5. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – pierwszy czwartek września, modlimy się intencji kapłanów i powołań kapłańskich a po mszy św. o godz. 17.00 modlitwy ze św. JPII i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
 6. W środę po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z par. św. Marcina 409 piesza pielgrzymka do Skępego.
 7. Na uroczystości odpustowe do Skępego wyjeżdżamy autokarem w piątek o godz. 6.00 z placu przed kościołem.  W Borku wspólna gostynińska Droga Krzyżowa, a następnie udział w sumie odpustowej. W powrotnej drodze modlitwa przy grobie śp. ks. Józefa Gerwatowskiego w Rokiciu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Ewy. Koszt 25 zł. 
 8. W piątek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów. Tego też dnia w łączności z całym Kościołem w Polsce będziemy odmawiać na zakończenie każdej mszy św. Akt Poświęcenia Kościoła i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi.
 9. Wszystkich, a szczególności rolników, w imieniu własnym oraz Pana Wójta zapraszamy na Gminne dożynki do Sierakówka w następną niedzielę. Rozpocznie je uroczysta eucharystia dziękczynna za zebrane plony o godz. 12.00.
 10. W dniach 9 – 10 września Koła Żywego Różańca pielgrzymka do Gietrzwałdu. Wyjazd o godz. 8.00. Spotkanie organizacyjne w środę po wieczornej mszy św.
 11. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele VII Tydzień Wychowania pod hasłem: „Maryja wychowawczynią pokoleń”. Tego samego dnia rozpoczną się też kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 12. Po wakacjach wracamy do naszych spotkań z Matką Bożą Częstochowską. Rozpoczniemy je w niedzielę 10 września. Zapraszamy na mszę św. i czuwanie przy Obrazie mieszkańców ul. Prusa, Piaskowej, Wilczkowskiego i Leśnej. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z duszpasterzami. Na niedzielę 17 września zapraszamy mieszkańców ul. Akacjowa, Kasztanowa, Jaśminowa, Lipowa, Wierzbowa, Klonowa, Wesoła.
 13. Bardzo serdecznie chcemy podziękować mieszkańcom ul. Żeromskiego, Konopnickiej, Żytniej, Fabiszewskiego oraz Wyspiańskiego. Za złożoną ofiarę zostały zakupione dla parafii: kapłańska alba, 2 świece olejowe z wizerunkiem św. s Faustyny (stoją przy bocznym ołtarzu) oraz naczynko na Komunię św. w którym kapłani i szafarze będą zanosić Chrystusa eucharystycznego chorym.  
 14. W niedzielę 10 września będziemy gościć w naszej parafii ojców oblatów. Będą głosić słowo Boże a po mszach św. rozprowadzać kalendarze na rok 2018.  
 15. Kancelaria czynna od wtorku do piątku w godz. 16.00 – 17.00 oraz od wtorku do soboty 8.00 – 9.00.
 16. W sobotę 16 września odbędzie się XXXV Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Dzieci mogą zapisywać się na wyjazd u katechetów. Zapisy do 13 września. Młodzież ze szkół gimnazjalnych oraz średnich zaprasza na wspólny wyjazd dekanalny duszpasterz młodzieży – ks. Kamil Kowalski. Zapisy u katechetów. Koszt – 35 zł. Wyjazd z parkingu przy kościele parafialnym św. Marcina w Gostyninie o godz. 13.30. Powrót ok. 23.00. 
 17. Parafialne Koło Caritas przypomina, że pełni dyżury w sali obok kancelarii w ostatni czwartek każdego miesiąca. Każda osoba potrzebująca wsparcia może zwrócić się z prośbą. Terminy dyżurów będą na afiszu w gablocie. 
 18. Zachęcamy do lektury prasy. Polecamy nowy powakacyjny numer parafialnej gazety „W promieniach miłosierdzia”. Przeczytamy w niej m.in. z nauczania papieża Franciszka i Biskupów Polskich. Znajdziemy fotorelacje z pożegnania ks. Wojciecha oraz z duszpasterskich wydarzeń wakacyjnych z udziałem naszych parafian, informacje o konkursie literackim i wiele innych.

Dodaj komentarz