Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela zwykła 31.08.14 r.

  1. Wakacje dobiegły końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  2. Jutro, 1 września, rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. o Boże błogosławieństwo  dla dzieci i młodzieży oraz ich wychowawców, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły o godz. 8.00. Dzieci i młodzież zachęcamy, by przy tej okazji skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.
  3. Przypominamy, że roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Od następnej niedzieli dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Msza św. z udziałem młodzieży o godz. 16.00.
  4. Jutro przypada 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą modlitwą ogarnijmy  poległych  w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach. Módlmy się o pokój na świecie i o zakończenie walk we wszystkich wojennych ogniskach, zwłaszcza na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie.
  5. Od dziś Msze św. w niedziele po południu będą  o godz. 16.00 i 17.30
  6. Kancelaria czynna od wtorku do piątku od 16.00 do 17.00, od wtorku do soboty od 8.00 do 9.00 rano.
  7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota września. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w Pierwszy Piątek od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi – zachęcamy dzieci i młodzież – w ramach spowiedzi na początek roku szkolnego.
  8. Za tydzień pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
  9. W sobotę po Mszy św. o godz. 7.00 z par. św. Marcina wyruszy 405 Piesza Pielgrzymka z Gostynina do Skępego. W tym roku będziemy wędrować do Skępego w sobotę i w niedzielę. Zachęcamy więc do licznego wzięcia w niej udziału – przynajmniej w jedną stronę. Zapisy w zakrystii lub w kancelarii. Przewodnik pieszej pielgrzymki – Ks. Paweł Czarnecki zaprasza chętnych na pieszą pielgrzymkę na spotkanie w środę o godz. 18.30 w kościele parafii św. Marcina.

10. Wspólny wyjazd autokarem na uroczystości odpustowe – w poniedziałek 8 września o godz. 6.00. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w kancelarii lub u p. Ewy.

11. Również w sobotę pielgrzymka do Torunia na Święto Dziękczynienia w Rodzinie, organizowana przez Koło Przyjaciół Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt ok. 35 zł. Są jeszcze miejsca. Zapisy w kancelarii oraz u p. Marii, przewodniczącej Koła, tel. 720052474.

12. Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę do św. Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu w dniach 13 – 14 września. Koszt 140 zł. (w tym obiad i nocleg).

13. Do najbardziej potrzebujących rodzin dotarło w minionym tygodniu 21 plecaków z przyborami szkolnymi dla dzieci. Akcję: „Tornister pełen uśmiechów” wsparliśmy bezpośrednimi ofiarami w wysokości 381 zł oraz zbiórką organizowaną przez Forum Młodych Pis-u. Do puszek złożyliśmy  569.50 zł. Parafialne Koło Caritas składa wszystkim ofiarodawcom serdeczne Bóg zapłać.

14. W przyszłym roku w wakacje planowana jest pielgrzymka do Francji. Bliższe informacje u ks. Damiana

15. Rozpoczynamy nowy rok duszpasterski. Zachęcamy chłopców z klas III i starszych do grona ministrantów.