Ogłoszenia Parafialne

XXIII niedziela zwykła 4.09.16 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 2. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Po mszach św. dzieci otrzymują  karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej. Młodzież zapraszamy na mszę św. na godz. 16.00. Dzieci i młodzież zachęcany do spowiedzi, by z czystym sercem wkroczyły w nowy rok szkolny.
 3. Zatroszczmy się o dobre wychowanie młodego pokolenia. Postarajmy się znaleźć czas dla naszych dzieci – żywo interesujmy się ich postępami w szkole, zadbajmy o ich udział w lekcjach religii. Przypominamy ponadto, że przygotowanie do sakramentów świętych – do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz do bierzmowania odbywa się przy parafii. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do 15 października. 
 4. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 10.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Ministranci i kandydaci na ministrantów – zbiórka w sobotę o godz. 11.00.
 5. We wtorek po mszy św. o godz. 7.00 wyruszy z par. św. Marcina 408 piesza pielgrzymka do Skępego. Zapisy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymi wracają w sobotę. Zachęcamy do wyjścia po pielgrzymów i uczestniczenia w mszy św. na zakończenie pielgrzymki
 6. Na uroczystości odpustowe do Skępego wyjeżdżamy autokarem w czwartek o godz. 6.00 z placu przed kościołem.  W Borku wspólna gostynińska Droga Krzyżowa, a następnie udział w sumie odpustowej. W powrotnej drodze modlitwa przy grobie śp. ks. Józefa Gerwatowskiego w Rokiciu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u p. Ewy.
 7. W czwartek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Zapraszamy na Msze Święte o godz. 7.00 i 17.00, na zakończenie których pobłogosławimy ziarno do jesiennych zasiewów.
 8. Wszystkich, a szczególności rolników, w imieniu własnym oraz Pana Wójta zapraszamy na Gminne dożynki do Lucienia w następną niedzielę. Rozpocznie je uroczysta eucharystia dziękczynna za zebrane plony o godz. 12.00.
 9. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele VI Tydzień Wychowania pod hasłem: „Miłosierni jak Ojciec”.
 10. Od dziś msze św. popołudniowe w niedziele przez cały rok szkolny o godz. 16.00 i 17.30.
 11. Kancelaria czynna od wtorku do piątku od 16.00 do 17.00 oraz od wtorku do soboty od 8.00 do 9.00 rano.
 12. W dniach 10 – 11 września pielgrzymka do Gietrzwałdu.  Wyjazd o godz. 8.30. z przed kościoła. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla wyjeżdżających pielgrzymów. 
 13. W sobotę 17 września odbędzie się XXXIII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Dzieci i młodzież mogą zapisywać się na wyjazd u katechetów. Zapisy do 14 września.

 

Dodaj komentarz