Ogłoszenia Parafialne

XXIII niedziela zwykła 6.09.15 r.

 1. Dziś pierwsza niedziela września. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu i procesja Eucharystyczna.
 2. Dziś po mszy św. o godz. 7.00 z par. św. Marcina wyruszyła 407 Piesza Pielgrzymka z Gostynina do Skępego. Wędruje w niej ok. 50 pątników (naszych parafian ok. 20). W czwartek powrót do Gostynina. Zachęcamy do wyjścia po pielgrzymów i uczestniczenia w mszy św. na zakończenie pielgrzymki
 3. We wtorek święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – „Matki Bożej Siewnej”. Polecając Bożej Opatrzności, za wstawiennictwem Matki Bożej, przyszłoroczne plony pamiętajmy, że i my jesteśmy „uprawną rolą”, na którą pada ziarno słowa Bożego. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.
 4. Na uroczystości odpustowe do Skępego we wtorek wyjeżdżamy o godz. 6.00 z placu przed kościołem.  W Borku wspólna gostynińska Droga Krzyżowa, a następnie udział w sumie odpustowej. W powrotnej drodze modlitwa przy grobie śp. ks. Józefa Gerwatowskiego w Rokiciu. Są jeszcze wolne miejsca.
 5. W tym tygodniu druga środa miesiąca – dzień naszej modlitwy w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i dzieł powstałych przy Radiu. O godz. 16.30 różaniec w tej intencji a po nim msza św. i nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy. Po mszy św. spotkanie dla członków i sympatyków Koła Przyjaciół RM.
 6. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00. Zapraszamy na nią dzieci wraz z rodzicami. Dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, które wklejają do zeszytu od religii. Msza św. z udziałem młodzieży o godz. 16.00. Dzieci i młodzież zachęcany do spowiedzi, by z czystym sercem wkroczyły w nowy rok szkolny.
 7. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami mogą zgłaszać się do ks. Marka – opiekuna ministrantów.
 8. W dniach 12 – 13 września pielgrzymka do Gietrzwałdu. Wyjazd o godz. 6.00. Spotkanie dla wyjeżdżających jutro po mszy św. wieczornej.
 9. Za tydzień rozpoczyna się w Kościele V Tydzień Wychowania pod hasłem: „Wychowywać do pełni człowieczeństwa”.
 10. W sobotę 19 września odbędzie się XXXII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Dzieci i młodzież mogą zapisywać się na wyjazd u katechetów. Kosz wyjazdu –  25 zł. Zapisy do 15 września.
 11. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w najbliższą sobotę przybędą do Gostynina Znaki ŚDM – Krzyż i Ikona Matki Bożej. Przywitamy je w naszej parafii o godz. 10.30. Ok. godz. 11.00 msza św. o krzyżu, a później koronka do Bożego Miłosierdzia oraz czuwanie modlitewne przy znakach. O godz.14.00, podczas Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta, przeniesiemy Krzyż i Ikonę ŚDM do parafii św. Marcina na dalsze czuwanie. Zapraszamy młodzież i wszystkich chętnych parafian.
 12. W niedzielę – 13 września – zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. Po mszy św. o godz. 17.30 różaniec  i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej. Prosimy o przyniesienie świec.
 13. Wszystkich, a szczególności rolników, w imieniu własnym oraz Pana Wójta zapraszamy na Gminne dożynki do Sokołowa – w niedzielę 13 września. Rozpoczną się Mszą św. godz. 11.00
 14. Miejscem przygotowania i udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do końca września. Chodzio dzieci pierwszokomunijne oraz młodzież – kandydatów do sakramentu bierzmowania.

Dodaj komentarz