Ogłoszenia Parafialne

XXIV niedziela zwykła 14.09.14 r.

 1. Dziś rozpoczyna się w Kościele IV Tydzień Wychowania pod hasłem: „Prawda fundamentem wychowania”. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 2. Tydzień Wychowania zbiega się w naszej diecezji z Uroczystością św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, która przypada  w czwartek 18 września.
 3. W czwartek 18 września na godz. 17.00 zapraszamy dzieci i młodzież na mszę św. i nabożeństwo ku czci św. Stanisława Kostki, którego opiece będziemy je powierzać w nowym roku szkolnym. Szczególnie zapraszamy uczniów klas I.. Podczas mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych dla uczniów klas I. Po mszy św. spotkanie dla rodziców i młodzieży III klas gimnazjalnych i wszystkich, którzy w tym toku pragną przygotowywać się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Dzieci i młodzież nadal zachęcany do spowiedzi, by z czystym sercem wkroczyły w nowy rok szkolny
 4. W piątek na godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie ze św. Stanisławem młodzież gimnazjalną klas I, II wraz z rodzicami. Po nabożeństwie spotkanie dla rodziców i młodzieży gimnazjalnej tych klas.
 5. W sobotę 20 września odbędzie się XXXII Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. St. Kostki. Zbiórka dzieci przed kościołem o godz. 7.15. Młodzież wyjeżdża wspólnie z par. św. Marcina o godz. 13.30. Dzieci i młodzież mogą się jeszcze zapisywać na wyjazd u katechetów. Zapisy do najbliższej środy.
 6. W roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Serdecznie prosimy, by jak najwięcej dzieci i młodzieży gromadziło się na swoich mszach św. W każdą niedzielę dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej.
 7. Nowy rok szkolny to dobra okazja do zaangażowania się w grupy duszpasterskie. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (sobota godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami mogą zgłaszać się ks. Damiana – opiekuna ministrantów. Młodzieży – włączenie się do zespołu muzycznego lub do Ruchu Światło – Życie. Niebawem rozpoczną się także spotkania dla młodzieży, przygotowujące do ŚDM, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie. Dorosłym proponujemy włącznie się do chóru parafialnego.
 8. W liturgiczne wspomnienie bł. ks. Michała Sopoćki, 28 września o godz. 15.00 organizowana jest modlitwa koronką do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast. To 10 minut zapraszania Boga do przestrzeni naszego życia. To czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu ufam Tobie”. Zachęcamy do organizowania punktów modlitewnych. Możemy modlić się koronką na każdym skrzyżowaniu, przy każdej figurze. Jeśli chcemy zorganizować takie miejsca modlitewne, prosimy o zgłoszenia. W przyszłą niedzielę podamy dokładne informacje, gdzie w naszej parafii będzie możliwość włączenia się do wspólnej modlitwy.    
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
 10. W niedzielę 28 września o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Wójt Gminy Gostynin zwraca się za naszym pośrednictwem z prośba o przekazywanie do końca września starych fotografii lub innych dokumentów pokazujących życie naszej gminy, gdyż planuje wydać monografię gminy Gostynin. Wszelkie dokumenty będą zeskanowane i zwrócone właścicielom. Pełny tekst ogłoszenia – w gablocie.
 12. Osoby, które w wakacje brały udział w pielgrzymce do Chorwacji ks. Damian zaprasza na spotkanie w środę po Mszy św.
 13. W przyszłym roku w wakacje planowana jest pielgrzymka do Francji. Program pielgrzymki – w gablocie i na stronie parafialnej Zgłoszenia i bliższe informacje – u ks. Damiana.
 14. Dyrektor połockiego Ośrodka naukowo-badawczego UKSW w Warszawie zachęca do studiów na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Dokładne informacje – w gablocie
 15. Przypominamy, iż Dokumenty Kościoła podkreślają, że miejscem przygotowania i udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności najpóźniej do końca września.

Dodaj komentarz