Ogłoszenia Parafialne

XXIV niedziela zwykła 17.09.17 r.

1. Gościmy dziś misjonarza ks. Pawła Sprusińskiego. Ks. Paweł jest kapłanem naszej diecezji i od 8 lat pracuje w Peru. Dzieli się doświadczeniem pracy misyjnej oraz zbiera ofiary na pracę misyjną w Ameryce Południowej.

2. Dzień dzisiejszy to 78. rocznica agresji ZSRS na Polskę oraz Światowy Dzień Sybiraka. Módlmy się o pokój w Ojczyźnie i na całym świecie.
3. Dziś suma w intencji mieszkańców ul.: Akacjowej, Kasztanowej, Jaśminowej, Lipowej, Wierzbowej, Klonowej oraz Wesołej. Po mszy św. czuwanie przy Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej i zawierzenie Jej naszych rodzin. Za tydzień, w niedzielę 24 września zapraszamy na sumę mieszkańców ulic: Biernackiego, Jarmolińskiego, Morenowej, Makulińskiego, Treli, Rewekanta, Targowej i Zazamcza. Prowadzących czuwanie prosimy o kontakt z księżmi. Prosimy też o kwiaty przy Obrazie Matki Bożej.
4. Przypominamy, że w roku szkolnym msza św. z udziałem dzieci jest o godz. 11.00, dla młodzieży o 16.00. Dzieci będą otrzymywały karteczki – pamiątki uczestniczenia we Mszy św. niedzielnej, które wklejają do zeszytu z religii.
5. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców i dzieci klas III przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. Za tydzień na pierwsze spotkanie zapraszamy dzieci z klas IV wraz z rodzicami.
6. Wczoraj odbyła XXXV Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Rostkowa, miejsca narodzin św. Stanisława Kostki. Uczestniczyło w niej 44 dzieci wraz z katechetami.
7. Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Serdecznie zapraszamy dzieci do śpiewu w scholi (spotkania w soboty godz. 11.00), do zaangażowania się  w Kole Misyjnym, Różańcowym lub biblijnym (w szkole u katechetów). Chłopcy pragnący zostać ministrantami oraz chętni do formacji oazowej zgłaszają się do ks. Darka – opiekuna tych grup duszpasterskich. Młodzież zachęcamy do włączenia się do zespołu muzycznego. Opiekunem jest ks. Jarek.
8. Przypominamy, że miejscem udzielania sakramentów dzieciom, młodzieży i dorosłym jest własna parafia. Jeżeli dziecko ma przystąpić do sakramentów poza parafią, potrzebna jest zgoda Proboszcza. Prosimy o dopełnienie tej formalności dla dzieci z klas III i IV, oraz kandydatów do bierzmowania najpóźniej do15 października.
9. Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Płockiej organizuje kurs liturgiczno-pastoralny dla fotografów i kamerzystów. Termin najbliższego kursu: 2 – 3 października 2017 r. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 września br.
10. Parafialne Koło Caritas przypomina, że pełni dyżury w sali obok kancelarii w ostatni czwartek każdego miesiąca. Każda osoba potrzebująca wsparcia może zwrócić się z prośbą. Terminy dyżurów są na afiszu w gablocie.
11.  Niedziela 24 września przeżywana jest w Kościele Polskim jak niedziela modlitw o trzeźwość narodu. Podczas mszy św. będziemy wynagradzać za grzechy pijaństwa i wszelkie grzechy z nim związane oraz prosić o obfite i trwałe owoce kończącego się Narodowego Kongresu Trzeźwości.
12. Inicjatywa Iskra Bożego Miłosierdzia zaprasza już po raz dziewiąty do wyjścia na ulice miast, miasteczek i wsi, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wspólna modlitwa odbędzie się 28 września o godzinie 15.00. Nasza parafia  już od 8 lat włącza się w tą inicjatywę. Zachęcamy i w tym roku do organizowania punktów modlitewnych i prosimy o ich zgłoszenia. W przyszłą niedzielę podamy dokładne informacje, gdzie w naszej parafii będzie możliwość włączenia się do wspólnej modlitwy.    

Dodaj komentarz